Podstawowym elementem wyposażenia łazienki jest armatura łazienkowa. Dzięki niej istnieje możliwość kąpieli w wannie, mycia rąk czy korzystania z toalety. Wybór armatury powinien opierać się nie tylko na względach estetycznych, ale również na funkcjonalności i trwałości, dlatego przed zakupem warto skorzystać z pomocy specjalistów w sklepie z armaturą łazienkową. Jakie elementy można zaliczyć do armatury łazienkowej?

Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe sprawiają, że łazienka jest w pełni funkcjonalna oraz doskonale się prezentuje. Ich nieprawidłowy wybór i zły montaż może prowadzić do nieszczelności. Wśród baterii łazienkowych można wyróżnić baterie wannowe, prysznicowe, wannowo-prysznicowe, umywalkowe i bidetowe. Do wyboru są także baterie wolnostojące, podtynkowe czy ścienne, które są dostępne w każdym sklepie z armaturą łazienkową. Odmian baterii jest wiele, a to, na jaką się zdecydujesz, zależy od rodzaju instalacji i osobistych preferencji.

Wanny wolnostojące i do zabudowy

Wanna jest niezwykle ważnym elementem aranżacji każdej łazienki. Do najpopularniejszych należą wanny akrylowe, wykonane z wysokiej jakości akrylu. Charakteryzują się one dużą odpornością na przebarwienia oraz lekkością. Właściciele większych łazienek, którym zależy na modnym designie, mogą pozwolić sobie na akrylowe wanny wolnostojące. Najczęściej stawiane są w centralnym miejscu, chociaż równie dobrze prezentują się pod jedną ze ścian. Wymagają one zainstalowania baterii z przyłączami w podłodze.

Do niewielkich łazienek najczęściej kupowane są akrylowe wanny do zabudowy o standardowych wymiarach. Najpopularniejsze są wanny prostokątne i narożne. Niezwykłą zaletą wanien do zabudowy jest fakt, że można je połączyć z funkcją prysznica. Wystarczy dokupić baterię wannowo-prysznicową i parawan nawannowy, który zapobiegnie rozchlapywaniu wody na podłogę. Wanna do zabudowy w porównaniu do wanien wolnostojących, musi być obudowana kafelkami.

Umywalki łazienkowe

Najbardziej popularną opcją są umywalki łazienkowe nablatowe przeznaczone do montażu na blatach w łazience. W zależności od produktu mogą one być wpuszczane w blat lub też ustawiane na nim – zauważa pracownik sklepu z wyposażeniem łazienek Eskale.

Kwadratowe lub asymetryczne umywalki będą idealnie pasować do nowoczesnych łazienek, natomiast okrągłe i owalne lepiej sprawdzą się w klasycznych wnętrzach. To, jaką umywalkę wybierzesz, zależy od tego, jak duża jest łazienka, w jakim stylu jest lub ma być urządzona. Duże znaczenie ma także Twój gust oraz budżet, jakim dysponujesz.

Rate this post