Dziecko jest jak “żywe srebro”, cały dom przepełniony jest jego radosnym gwarem, wszędzie go pełno i trzeba mieć ten skarb zawsze na oku. Każdy rodzic wie, że dziecko rezerwuje dla siebie całą domową przestrzeń i dlatego warto ją zorganizować tak, aby mogło swobodnie rozwijać się. Podpowiemy, jak zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu lubianym przez dzieci, jakim jest łazienka.

Oszczędzanie wody

Mając w domu małego, ciekawskiego odkrywcę, który uwielbia eksperymenty wodne, warto pomyśleć jak ograniczyć nadmierne straty wody i zmniejszyć rachunki. Na rynku widnieje wiele firm oferujących baterie łazienkowe posiadające ekoprzyciski, które ograniczają ruchy uchwytów w pionie i poziomie, przeciwdziałają puszczaniu wody mocnym i gorącym strumieniem. Nie znaczy to, że jesteśmy skazani na używanie chłodnej wody o słabym strumieniu. Wystarczy wcisnąć zielony przycisk, znajdujący się z tyłu baterii, aby używać wody tak jak chcemy. Po użyciu, bateria wraca do wcześniejszych ustawień.

Regulowanie temperatury termostatem

Starym, sprawdzonym sposobem zapewnienia dziecku odpowiedniej temperatury wody jest zanurzanie w niej łokcia. Jednak nie musimy praktykować starych sposobów, skoro nowoczesne baterie łazienkowe wyposażone są w elementy termostatyczne regulujące i utrzymujące odpowiednią temperaturę wody. Dodatkową, bardzo przydatną funkcją jest blokada dopływu wody, jeśli przekroczy ona temperaturę 38 stopni.

Baterie ponadczasowe

Baterie łazienkowe działają na dzieci jak magnes. Bywają najczęściej pierwszym kierunkiem, jaki nasze pociechy obierają po wejściu do łazienki. Niesamowitą frajdą jest puszczanie wody, zakręcanie kranu i inne zabawy, które rozwijają ich samodzielność. Czas płynie bardzo szybko i pewnego dnia może się okazać, że dzieci same się myją i wykonują inne czynności pielęgnacyjne. Dlatego warto wybrać takie baterie, które dobrze posłużą naszym dzieciom w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju.

Bateria bezdotykowa

To jeszcze inny sposób na oszczędzanie. Gdy ręce lub jakiś przedmiot znajdą się w zasięgu czujnika, popłynie strumień wody. Armatura bezdotykowa zasilana jest sześcioma bateriami, które wystarczają na 3-4 lata eksploatacji.