Kto nie chciałby mieć idealnego porządku w domu, doskonale zorganizowanej przestrzeni, w której każda rzecz zajmuje swoje określone miejsce, dzięki czemu łatwo ją znaleźć i nic nie musi leżeć na wierzchu. Ten stan jest łatwy do osiągnięcia. Wszystko dzięki pudełkom i pojemnikom, które stanowią również ciekawą ozdobę.

Pojemniki i pudełka do kuchni

Największą potrzebę dobrej organizacji widzimy zwykle w kuchniach i spiżarniach. Przechowujemy tam wiele zapasów spożywczych,mnóstwo drobnych akcesoriów do gotowania, podawania potraw, a także sztućce, naczynia i wiele innych rzeczy. Biorąc pod uwagę, że wiele kuchni jest dość małymi pomieszczeniami, organizacja tych przedmiotów wymaga przemyślanej  wizji. Bardzo przydatnym gadżetem są organizery do szuflad, tworzące wewnątrz szuflady kilka małych przegródek, gdzie w porządku można przechowywać rozmaite drobiazgi. Razem z nimi można kupić specjalne uchwyty do talerzy, które niektórzy wykorzystują także jako organizery na pokrywki od garnków. Znajdujące się wewnątrz szafki haczyki umożliwiają powieszenie ścierek i rękawic. Istnieją także wysuwane kosze, idealne do umieszczenie pod zlewem, które pozwalają na wygodne przechowywanie detergentów i akcesoriów do czyszczenia. W środku szafek znajduje się miejsce na wszelkie przyprawy i produkty sypkie. Warto je przesypać do plastikowych, estetycznych opakowań lub słoiczków, gdzie nie tylko na dłużej zachowają swój zapach, ale także będą zabezpieczone przed molami spożywczymi i nie wysypią się. Tak zorganizowane produkty wyglądają też zwyczajnie ładniej. Mniejsze słoiczki i pojemniki można zbiorowo ustawić w większych koszach.

Organizacja w łazience

Także w łazience bardzo przydają się pojemniki do przechowywania. Warto chować do nich kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, nie tylko dlatego, że w takim wydaniu wyglądają ładniej, ale także dlatego, że chroni to je przed kontaktem z wodą i zarazkami bytującymi w łazience. Sprzymierzeńcem osób pragnących wprowadzić porządek w łazience będą wszelkie kosze wsuwane do półek w zamykanych szafkach, małe zamykane pudełka oraz mini-komódki. Osoby, który narzekają na niewielką ilość miejsca, powinny pomyśleć o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w szafkach. W tym celu przydadzą się między innymi wieszaki do zawieszenia na drzwiach łazienki i drzwiczkach szafek, a także małe listwy z organizerami do przyczepienia na drzwiach szafki, gdzie można włożyć na przykład niewielkie kosmetyki czy przybory. Pojemniki do przechowywania w łazience często mają szczelne pokrywki i wykonane są z materiałów odpornych na wodę i wysoką temperaturę.

Przechowywanie w domowym biurze

Miejsca w których pracujemy, odrabiamy lekcje w domu, mają tendencję do szybkiego zagracania się. Dlatego warto wprowadzić tam odrobinę organizacji dzięki dobranym i odpowiednio opisanym pudełkom i segregatorom. Warto wybierać te z trwałych materiałów, w kolorystyce pasującej do wnętrza, a następnie umieszczać na nich naklejki z opisem tego, co się w nich znajduje. Drobna elektronika, kable czy ładowarki zasługują na umieszczenie w osobnym miejscu. Podobnie czasopisma i luźne papiery, których nie musimy mieć pod ręką. Warto sprawić sobie także wygodny organizer na artykuły biurowe, czyli długopisy, spinacze, korektory i tym podobne. Już kilka takich elementów wprowadzi porządek do domowego biura.