Wybierając zasłony do kuchni należy kierować się przede wszystkim aktualną aranżacją oraz stylem wnętrza. Powinny one pasować idealnie zarówno kolorystycznie, formą, jak i wzorem do stylistyki mebli oraz znajdujących się tam dekoracji. Jak więc dokonać właściwego wyboru i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jaki kolor zasłon do kuchni?

Jeśli wybieramy zasłony do kuchni to pierwszą i najważniejszą kwestią jest ich kolorystyka. Musi wpasowywać się w barwy wnętrza kuchennego. Jeśli nasze meble i ściany są w jasnych odcieniach to najlepszym wyborem będą zasłony w nieco kontrastowej barwie. Celem jest wywołanie ciekawego efektu w połączeniu z jasną barwą firan. Można z powodzeniem postawić na intensywną czerwień lub kolor bordowy, który podkreśli elegancję i będzie dobrym pomysłem również do jadalni.

Jeśli nasza kuchnia jest niewielkich rozmiarów lub jeśli połączona jest bezpośrednio z miejscem w którym znajduje się stół do posiłków to można rozważyć zasłony w jasnej barwie. Tym sposobem można optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Należy jednak uważnie dobierać barwę firan, które powinny stać się elementem kontrastowym do istniejących zasłon. Można w takim przypadku więc rozejrzeć się za nieco intensywniejszymi kolorami i postawić na brąz, zieleń, pomarańcz lub czerwień. Oczywiście wciąż biorąc pod uwagę to, że firany do kuchni powinny tworzyć konkretne kombinacje barwne z pozostałymi elementami otoczenia.

Jaki rodzaj zasłon sprawdzi się w kuchni?

Najczęściej spotykanym rodzajem zasłon są dekoracyjne. Ich głównym zadaniem jest ozdoba konkretnego wnętrza. Do wnętrza takiego jak kuchnia jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zwykle tam nie ma dość miejsca, aby umieścić tam inny rodzaj dekoracji. Warto natomiast wiedzieć, że ciekawym dodatkiem mogą być eleganckie ręczniki kuchenne, które podkreślą prestiż każdego pomieszczenia.

Zasłony zaciemniające to wybór do miejsc, gdzie silne światło słoneczne jest istotnym problemem podczas przygotowywania posiłków. Jeśli kuchnia znajduje się w takim niekorzystnym miejscu to warto rozważyć ich zakup. Należy przy tym zwracać uwagę na to, aby były wykonane z lekkiego materiału, co ułatwi przesuwanie na szynie.

Zasłony panelowe to rozwiązanie do nowoczesnych kuchni. Wiele osób jednak nie wyobraża sobie ich w takim pomieszczeniu, ponieważ jednokolorowe pionowe pasy nie wyglądają estetycznie i bardziej nadają się do biura. Jest to rozwiązanie jednak w dużym stopniu praktyczne. Nie wymaga częstego czyszczenia i można zainstalować nie tylko do szyn, ale również bezpośrednio do wnęki okiennej.

[avg] ([per]) [total] vote[s]