Czy wiesz, że to urządzenie kuchni wiąże się z największą inwestycją finansową, biorąc pod uwagę remont całego mieszkania? Właśnie dlatego warto wybrać elementy najlepszej jakości, odporne na intensywną eksploatację oraz wyjątkowe warunki, jakie panują podczas przyrządzania posiłków. Jaki blat kuchenny wybrać, aby spełniał wszystkie te wymagania? Który będzie praktyczny, ale jednocześnie estetyczny? Podpowiedź znajdziesz poniżej.

Blat odporny na użytkowanie

Blat kuchenny jest codziennie poddawany intensywnej eksploatacji. W końcu to właśnie kuchnia jest „sercem” każdego domu, a domownicy w tym wnętrzu spędzają często najwięcej czasu. Blat musi być więc odporny na działanie wilgoci oraz wody, wszelkie zabrudzenia, jak tłuszcz czy intensywny sok z buraka, a także odbarwienia. Musi też być niewrażliwy na rysowanie, ścieranie oraz obciążenie, a przy tym łatwy w utrzymaniu czystości.

Blat o atrakcyjnym wyglądzie

Blat kuchenny powinien pasować do pozostałego wyposażenia kuchennego wnętrza. Pod uwagę warto brać styl, ale i kolor mebli. Całość ma stanowić doskonale dopasowaną kompozycję. Przy doborze dobrze uwzględnić także sprzęty kuchenne, w tym piekarnik, kuchenkę czy zlewozmywak.

Jak potwierdzają eksperci z firmy Verlani, która zajmuje się tworzeniem kuchni na indywidualne zamówienia, blat w kuchni powinien być zawsze estetyczny, ale uwagę zwraca się także na trendy w zakresie konkretnych stylów aranżacji. Dzisiaj hitem są blaty kwarcowe o doskonałej wytrzymałości. Właśnie one pasują do kuchni w stylu klasycznym, ale również nowoczesnym, skandynawskim, boho oraz glamour. Wystarczy wybrać właściwy kolor blatu o oryginalnej strukturze kamienia, by całość stworzyła niezwykle piękne i praktyczne wnętrze.

Najlepszy materiał na blat

Ogromną popularnością cieszą się wspomniane już blaty kwarcowe. Wyróżniają się one doskonałą wytrzymałością, są odporne na działanie wody oraz zanieczyszczenia. Ponieważ kwarc to materiał o niskiej chłonności, nie zachodzi konieczność częstej impregnacji blatów, które są z niego wykonane.

Dobrym rozwiązaniem są też blaty kuchenne granitowe. W odróżnieniu od marmuru granit to naturalny kamień odporny na zabrudzenia. Nie wchłania też tłuszczu i nie ulega odbarwianiu.

Zarówno kwarc, jak i granit są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, w tym rysowanie, ścieranie czy uderzenia ciężkimi przedmiotami. Do tego wyróżniają się właściwościami bakteriostatycznymi.

O pomoc w wyborze najlepszego blatu kuchennego zawsze warto poprosić profesjonalistów.

Rate this post