Stół jest jednym z popularniejszych mebli – można go spotkać niemalże w każdym domu. W zależności od wybranego modelu może być wykorzystywany nie tylko jako podstawowe wyposażenie jadalni. W mniejszych wnętrzach często pełni również funkcję biurka, a z kolei w dużych domach stanowi centrum ważnych spotkań. Dlaczego warto zainwestować w jego rozkładaną wersję? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej wersji? Podpowiadamy.

Stół rozkładany – dlaczego warto w niego zainwestować?

Stół w jadalni może być wykorzystywany codziennie bądź tylko okazjonalnie. Jego użyteczność jest uzależniona nie tylko od trybu życia, jaki prowadzą właściciele nieruchomości, ale też wybranego modelu mebla. – Rozkładany stół jest o tyle dobry, że w momencie, gdy nie jest użytkowany, może być złożony. W takiej wersji zajmuje mniej miejsca, a wolną przestrzeń można funkcjonalne zagospodarować – wyjaśnia ekspert z internetowego sklepu KupujemyMeble.com.pl.

Najczęściej stoły z możliwością powiększenia powierzchni blatu sprawdzają się w domach podczas organizacji wszelkiego rodzaju uroczystości. Co więcej, w sytuacji, gdy w wersji poszerzonej nie mieszczą się one w tradycyjnej jadalni, mogą zostać umieszczone również w ogrodzie, na tarasie czy innym dowolnym miejscu.

Jak wybrać odpowiedni rozkładany stół?

Wybierając odpowiedni model rozkładanego stołu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Tylko odpowiednie dopasowanie pozwoli wygodnie i efektywnie użytkować taki mebel. Najważniejszą rolę pełni mechanizm składania. Koniecznie należy sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany, ale też na jakiej zasadzie działa. Rozwiązanie to powinno zapewniać proste i bezproblemowe składanie oraz rozkładanie. Jeśli jest to możliwe, warto fizycznie sprawdzić, czy proces ten odbywa się płynnie.

Wybierając stół rozkładany, należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany blat. Odpowiednia jakość nie tylko wydłuży żywotność mebla, ale przede wszystkim zapewni, że będzie się on estetycznie prezentować. Największą popularnością cieszą się blaty laminowane – są średnio trwałe, aczkolwiek odporne na zaplamienia i dostępne w rozsądnej cenie. Dzięki temu, że są lekkie, ułatwiają składanie i rozkładanie stołu. Dużo trwalsze są blaty drewniane, jednak ich solidność i masywność znacznie utrudniają przesuwanie, co w przypadku częstego korzystania z poszerzonej wersji może utrudniać użytkowanie. Warto również pamiętać, że stoły z drewnianym blatem wymagają regularnej pielęgnacji.

Rate this post