Zwykło się mówić, że kuchnia jest sercem domu. To ona przyciąga domowników swoimi smakami i zapachami oraz jednoczy wszystkich przy wspólnych posiłkach. Nowoczesna kuchnia to nie tylko metaforyczny obraz, ale rzeczywista aranżacja przestrzeni.

Modernistyczne wnętrza są bowiem tak zaprojektowane, iż kuchnia mieści się w centralnym miejscu mieszkania. Dawne rozwiązania, gdzie miejsce przeznaczone do gotowania było azylem gospodyni i znajdowało się w ukrytym kącie domu, to przeszłość. Kuchnia w stylu nowoczesnym jest wizytówką przestrzeni i chlubi się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, które niejednokrotnie są podziwiane. Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Wyposażenie nowoczesnej kuchni – jaki sprzęt AGD wybrać

Kuchnia żyje zgodnie ze współczesnymi czasami, w których nie ma granic, zacierają się zasady i łamane są dotychczasowe kanony. Jej urządzanie to czysta przyjemność, którą może ograniczyć tylko wyobraźnia gospodarza. Wyposażenie nowoczesnej kuchni to przegląd rozmaitego asortymentu, który z łatwością może zostać dopasowany do stylu i upodobań inwestora.
Nowoczesna zabudowa kuchni musi być dopasowana do stylu, jaki został wybrany i jest motywem przewodnim. Wśród aktualnych trendów nie brakuje zróżnicowanych pomysłów, oraz produktów, jakie z łatwością można dopasować to wybranej aranżacji. Nowoczesne AGD to modernistyczne kształty, kolory i wzornictwo, które cieszą nie tylko funkcjonalnością, ale i luksusowym wyglądem.

  • nowoczesna płyta gazowa
nowoczesna-plyta-gazowa-solgaz

dawna, żelazna konstrukcja palników, które być może spełniały swoje funkcje, ale wyglądały mało estetycznie, odchodzi już w niepamięć. Aby wkomponować się w modernistyczny styl kuchni, urok płyty gazowej ewoluował i dziś cieszy oko, ale jednocześnie zachowuje kanon swojej użyteczności. Hitem na miarę najnowszej technologii są sprzęty bez płomieni, pokryte ceramiczną płytą, która pozwala na wygodne gotowanie oraz łatwe utrzymywanie czystości urządzenia.

  • nowoczesny piekarnik
nowoczesny-piekarnik-solgaz

nowoczesny piekarnik jest już niemal zawsze wkomponowany w zabudowę mebli, odznacza się nietuzinkowym designem, oraz technologiczną obsługą, pełną nowinek ułatwiających przygotowywanie potraw.

  • nowoczesny okap
nowoczesny-okap-kuchenny-solgaz

nowoczesny okap już od dawna przestał być wielkogabarytowym zadaszeniem, zajmującym dużą powierzchnię ściany. Sprzęt AGD to dziś kompaktowe urządzenia, które można ukryć pod zabudową półek, lub wyeksponować wiedząc, że nowoczesny design nie będzie szpecił, lecz wyróżniał się na tle całego, kuchennego stylu.

Nowoczesne meble kuchenne – Pomysł na aranżacje nowoczesnej kuchni ze smakiem

Aranżacja nowoczesnej kuchni daje dużo satysfakcji, ponieważ kreowanie wizerunku tego wnętrza pozwala na dużą swobodę i wybór produktów, które będą cieszyły oko, ale i żyły kuchennym życiem domowników. Meble są dziś najczęściej zamawiane na wymiar, co daje ogromne możliwości zagospodarowania powierzchni w taki sposób, aby wszystkie wolne miejsca były wypełnione. Nowoczesne meble kuchenne muszą być spójne z wizją całego domu.

aranzacje-nowoczesnej-kuchni.jpeg

Jasne, wykończone drewnem blaty i fronty pasują do skandynawskiego stylu, odznaczającego się ciepłem i naturą. Ciemne, industrialne wnętrza wymagają minimalistycznych wzorów, o głębokim charakterze. Możliwe jest też łączenie stylów, co przychodzi dzisiaj łatwo i wbrew pozorom nie odznacza się „kiczem”, lecz kształtuje własne, oryginalne upodobania inwestora. Meble kuchenne nowoczesne inspiracje to dowolność, odwaga i wyróżnienie. Kuchnia bowiem zasługuje na dopieszczenie ze względu na swoją tradycyjną funkcjonalność i nowoczesny charakter.

Kuchnia nowoczesna trendy i inspiracje

Nowoczesna kuchnia z salonem

nowoczesna-kuchnia-z-salonem

To już standard w budownictwie. Otwarte przestrzenie nie tylko pięknie wyglądają, optycznie dodając kilku metrów kwadratowych, ale również cieszą użytecznością podczas spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Wygodna komunikacja między aneksem, a salonem jest doceniana przez domowników, dlatego właśnie wiele osób wybiera tą formę wykończenia wnętrz.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Wyspa w otwartych przestrzeniach stała się dziś ikoną, pożądaną przez wielu. Jeśli tylko istnieją warunki do jej zabudowy to każdy się na nią decyduje. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale często stanowi centrum życia domowników i przybyłych gości.

Nowoczesna kuchnia z barkiem

Hitem w wykończeniu wnętrz jest kuchnia nowoczesna z wybudowanym, wysokim barkiem, który symbolicznie oddziela przestrzeń gospodarczą od salonu, a dodatkowo jest wzbogacony efektownymi hokerami, które zdobią całość aranżacji, dodając jej w pełni modernistycznego charakteru.

[avg] ([per]) [total] vote[s]