Każdy może mieć jadalnię, jednak nie każdy z nas ma osobne pomieszczenie, aby urządzić ja z prawdziwego zdarzenia, postawić wielki solidny dębowy stół i duży kredens do serwisu obiadowego. Więc gdzie ją urządzić? Jak zaaranżować?

Na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę?

Wybierając stół do jadalni, musimy dokładnie zastanowić się, gdzie będzie stał i jaki będzie najlepszy: duży czy mały rozkładany, okrągły czy prostokątny? Bardzo często ostatnio spotykamy się z jadalnią połączoną z kuchnią, więc tego miejsca jest trochę mniej niż w pomieszczeniu przeznaczonym wyłącznie na postawienie stołu, komody lub witryny.

Jadalnia z prawdziwego zdarzenia

Jeżeli mamy pomieszczenie przeznaczone wyłącznie na jadalnię, idealnie na środku będzie wyglądał duży stół z 12 krzesłami. Możemy wybrać okrągły, gdyż pomieści on więcej gości niż prostokątny. W komplecie do takiego pomieszczenia możemy kupić kredens i komodę. Pięknie będzie wyglądał duży żyrandol nad stołem, który dodatkowo swoim światłem upiększy zastawę.

Wyspa ze stołem jadalnym

Wyspa w kuchni może posłużyć nam jako aneks jadalny. Od strony kuchennej pod blatem montujemy szafki, jednak z drugiej strony możemy zostawić wolną wnękę, gdzie wsuwamy pod blat wyspy stół. W razie potrzeby zawsze możemy go wysunąć i i dostawić dodatkowo potrzebne taborety lub krzesła. W razie potrzeby blat służy nam na odstawianie wazy lub potraw mamy wtedy więcej miejsca na stole.

Pokój dzienny i stół

Idealnym miejscem na aranżację jadalni jest pokój dzienny, miejsce, w którym często spotykają się i odpoczywają domownicy, więc idealnie również służy do przyjmowania gości. Możemy tu postawić stół rozkładany, na co dzień będzie zajmował on nam mniej miejsca, a w razie potrzeby rozłożymy go. Krzesła postarajmy dobrać tak, aby pasowały nie tylko do stołu, lecz także do wystroju pokoju dziennego, mebli i dodatków.

Otwarta przestrzeń

Z otwartą przestrzenią spotykamy się dość często w domach, na jednym poziomie jest oprócz strefy wypoczynkowej miejsce na kuchnię i jadalnię. Kuchnię od jadalni możemy oddzielić barkiem, dodatkowym blatem lub szafkami. Na środku stawiamy stół z krzesłami jak najbliżej przy ścianie, gdyż już od oddzielenia kuchni zaczyna nam się część wypoczynkowa, którą wypożyczamy na naszą małą jadalnię.

Rate this post