Kuchnia to miejsce, które nazywane jest sercem każdego domu. Służy nie tylko do gotowania, czy spożywania posiłków. Bardzo często stanowi ona centrum codziennego życia towarzyskiego domowników. Urządzając kuchnię, niezależenie od stylu, warto zadbać nie tylko o całokształt, ale także drobne kwestie jak materiał mebli – najlepiej taki, na którym zabrudzenia nie są mocno widoczne.

Meble kuchenne – dopasuj je do swojego stylu życia

Wiele osób przed ostatecznym stworzeniem projektu wyposażenia kuchennego zastanawia się, jakie materiały wybrać, aby na meblach nie było znać widocznych zabrudzeń, np. osiadającego codziennie kurzu. Jedną z najważniejszych kwestii w tym przypadku jest to, w jakim kolorze mają one zostać wykonane:

  • jasne,
  • ciemne,
  • zestawienie różnych barw.

Współczesne meble kuchenne wykonywane są przeważnie z płyt MDF, które pokryte zostają jednolitą warstwą lakieru. Decydując się na tego typu rozwiązanie, powinieneś mieć świadomość, że od wybranego koloru mebla będzie zależało, czy utrzymanie go w czystości będzie łatwe, czy raczej uciążliwe. W tym przypadku należy unikać skrajności – zarówno na blatach w kolorze białym, jak i czarnym, zabrudzenia będą bardzo widoczne. Jednak jasne odcienie wymagają znacznie mniejszej uwagi. W związku z tym sporą popularnością cieszą się meble w szarościach

– zauważa specjalista z Zakładu Stolarskiego KULENTY.

Jaką powłokę wybrać, aby nie przejmować się kurzem?

Obecnie klienci mają możliwość wyboru nieograniczonej ilości kolorów i faktur, jeżeli chodzi o meble kuchenne. Współczesne blaty oraz fronty do szafek wykonywane są zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających konsumentów. Mogą być całkowicie gładkie lub wykończone nieregularną fakturą. Bardzo popularne stają się również powłoki imitujące drewno lub marmur z widocznymi wgłębieniami. Jeżeli chcesz, aby zabrudzenia były jak najmniej widoczne, powinieneś postawić na nieregularny kształt blatu. Na gładkiej powierzchni – w szczególności jasnej – każda najdrobniejsza plamka, czy drobina kurzu będzie doskonale zauważalna.

Meble z połyskiem czy matowe?

Ostatnią kwestią, jaką należy uwzględnić przy wyborze mebli kuchennych, jest wykończenie. Z połyskiem czy matowe? Wybór mebli z połyskiem, choć pozwoli na zdecydowane rozjaśnienie kuchni, a wnętrze dzięki niemu zaprezentuje się naprawdę wyjątkowo, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za codziennym sprzątaniem. Na powierzchni z połyskiem widoczny będzie nie tylko kurz, lecz również każde dotkniecie.

Meble kuchenne w lakierowanym macie to obecnie najpopularniejszy wybór, który gwarantuje naprawdę ciekawy wygląd i jest wyjątkowo praktyczny. Niestety ma również swoje minusy. Jednym z nich jest cena, która może być nawet dwa razy droższa niż w przypadku mebli wykończonych na połysk. Jest to jednak inwestycja, która oszczędzi Twój codzienny czas.

Rate this post