Nie ulega wątpliwości, że kuchnia to miejsce, w którym musi być zapewniony odpowiedni komfort użytkowania, a co za tym idzie, pomieszczenie musi być funkcjonalne. Do codziennych czynności kuchennych niezbędne będą gniazdka elektryczne, które powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby gwarantowały nie tylko łatwy, ale również całkowicie bezpieczny dostęp. Jak rozmieścić kontakty elektryczne w kuchni i dlaczego kuchnia na zamówienie to dobry pomysł? Wyjaśniamy!

Jak rozplanować kontakty elektryczne w kuchni?

Na etapie urządzania kuchni pierwszą kwestią jest określenie tego, jaka ilość gniazdek elektrycznych będzie potrzebna w pomieszczeniu. Przede wszystkim kontakty muszą znajdować się w pobliżu sprzętów, takich jak lodówka, piekarnik i zmywarka oraz będą konieczne do podłączenia mikserów, sokowirówek, robotów kuchennych czy ekspresów do kawy. Warto także zastanowić się nad wysokością kontaktów, która powinna być dostosowana do tego, w jakim miejscu w kuchni będziemy korzystać z konkretnych urządzeń.

Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do kuchni na zamówienie są gniazdka elektryczne umiejscowione bezpośrednio w blacie, które mogą składać się z kilku kontaktów. Taki sposób to duże ułatwienie w przypadku konieczności podłączenia paru sprzętów elektronicznych na raz, natomiast, gdy gniazdka nie są używane, harmonijnie komponują się z resztą pomieszczenia i jednocześnie nie zakłócają kuchennego ładu.

Dlaczego warto zamówić kuchnię na wymiar?

Wykonanie kuchni na wymiar to przede wszystkim korzystny pomysł ze względu na możliwość umieszczenia kontaktów elektrycznych w dowolnym miejscu w blacie, a tym samym zapewnienie sobie funkcjonalnej i ergonomicznej przestrzeni. Co więcej, kontakty bez problemu mogą być także zlokalizowane na środku wyspy kuchennej, dzięki czemu nie będziemy musieli szukać dostępu do prądu po całym wnętrzu.

Jedną z zalet kuchni na zamówienie wykonywanych m.in. przez Producenta Mebli Góra jest zagospodarowanie trudnych powierzchni, takich jak wnęki czy miejsca pod skosem. Z racji tego, że wymiary szafek oraz półek dostosowywane są zarówno do metrażu pomieszczenia, jak i preferencji domowników można stworzyć zabudowę aż po sam sufit, która znakomicie sprawdzi się do przechowywania dużej ilości rzeczy. Decydując się na zamówienie kuchni na wymiar, możemy również wybrać materiał oraz kolor mebli, co sprawia, że z całą pewnością wpasują się one w wystrój niemal każdego mieszkania.

Rate this post