Nowoczesna kuchnia powinna wyróżniać się nie tylko wyglądem i funkcjonalnością, ale też trwałością i praktycznością. Remontu kuchni i wymiany mebli kuchennych oraz sprzętu na nowy, nie wykonuje się przecież co roku, warto więc, przy okazji aranżacji tego wnętrza, podejmować przemyślane decyzje. W tym artykule podpowiemy, jak, na etapie projektu, zadbać o trwałość kuchni, by mogła służyć nam przez lata. Zapraszamy do lektury!

Kuchnia – sercem każdego domu!

Kuchnia jest miejscem, w którym nie tylko parzymy poranną, aromatyczną kawę czy przygotowujemy pyszne posiłki. To także miejsce, w którym spędzamy czas wspólnie z rodziną, rozmawiamy, delektując się chwilą. Kuchnia bez wątpienia jest sercem każdego domu. Zarówno samo gotowanie, jak i biesiadowanie, powinno być czystą przyjemnością, dlatego też, aranżując kuchnię warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które znacznie ułatwią nam korzystanie z niej.

Jednym z ważniejszych czynników, decydujących o komforcie w kuchni, jest stosowanie się do tak zwanych zasad ergonomii. Zgodnie z ich założeniami, warto ustawić meble kuchenne oraz sprzęty w ciągu roboczym, w odpowiedniej kolejności, będącej odzwierciedleniem następujących po sobie czynności: wyjmowanie jedzenia z lodówki, mycie (warzyw, mięsa), gotowanie. Dzięki ustawieniu lodówki, zlewu oraz kuchenki z zachowaniem trójkąta ergonomicznego, prace będą przebiegać sprawnie, bez konieczności pokonywania dodatkowych odległości. Poza stosowaniem się do zasad ergonomii, warto również zadbać o odpowiednie rozmieszczenie szafek oraz właściwą wysokość blatu roboczego. By meble kuchenne mogły w pełni odpowiadać naszym preferencjom, potrzebom oraz upodobaniom, warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar. Wykonanie wysokiej jakości, trwałych i nowoczesnych mebli na zamówienie, możesz zlecić w Salonie mebli kuchennych Credo w Lublinie.

Jak zadbać o trwałość kuchni?

Decydując się na zakup mebli na zamówienie, możesz liczyć nie tylko na profesjonalny projekt kuchni, ale też na fachowe doradztwo i wysoką jakość materiałów, z których meble będą wykonane. Wybierając meble kuchenne wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, będziesz mógł cieszyć się trwałością kuchni przez wiele lat.

Czynnikiem równie istotnym, mającym ogromny wpływ na trwałość kuchni, jest precyzja oraz wysoka jakość wykonania.

Nie bez znaczenia jest również odpowiednia organizacja w obrębie kuchni: pojemne szuflady czy wygodne kosze cargo zagwarantują komfort użytkowania mebli kuchennych, a to z kolei przeniesie się na ich trwałość.

Rate this post