Kuchnie na poddaszu to rzadko spotykane projekty, których sporządzenie niesie za sobą szereg wyzwań. Ze względu na to, że cechują się one nierówną wysokością pomieszczenia, ich zaprojektowanie stanowi nie lada wyzwanie. W kuchni ze skosem należy bowiem zadbać nie tylko o wygodę i komfort korzystania z pomieszczenia, ale również o przytulny charakter wnętrza. Jak urządzić kuchnię na poddaszu? Podpowiadamy.

Jak zaaranżować kuchnie ze skosem?

Mieszkanie na poddaszu przede wszystkim doskonale nadaje się do stworzenia kuchni otwartej na salon, która optycznie powiększy całe pomieszczenie. Niemniej jednak, przed wyborem wyposażenia kuchennego, ogromną rolę odgrywa wysokość ścianki kolankowej. Im niższa ona jest, tym bardziej problematyczne wnętrze, dlatego też przyjmuje się, że najlepiej, gdy jej wysokość przekracza 75 cm.

Jeżeli chodzi o rozstawienie kuchennych mebli przy ścianie kolankowej, dobrym pomysłem będzie rząd pojemnych szafek i półek. W tym miejscu możemy także usytuować blat roboczy i zlewozmywak, ale tylko pod warunkiem, że wysokość pomieszczenia nie ogranicza naszej ruchomości. Natomiast lodówkę i płytę kuchenną lepiej zainstalować na pełnowymiarowej ścianie, która umożliwi zamontowanie okapu i zapewni swobodny dostęp do urządzeń. 

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia wykończenia wnętrz. Do przestrzeni kuchennych na poddaszu warto postawić na jasne kolory, zarówno na ścianach, sufitach, jak i na podłodze. Oprócz tego powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość lamp, które doprowadzą światło do wszystkich zakamarków.

Kuchnia na poddaszu – meble na wymiar czy ze sklepu?

Podczas aranżacji kuchni ze skosem należy wziąć pod uwagę to, że jej każdy centymetr powinien być funkcjonalnie urządzony. W związku z tym gotowe meble z salonów z całą pewnością nie będą w stanie dopasować się do wymiarów pomieszczenia. Aby zatem właściwie zaaranżować przestrzeń, lepszym wyborem okazują się meble na zamówienie, które możemy zaprojektować zgodnie z wymiarami wnętrza i własnymi preferencjami.

Zamawiając wyposażenie z oferty producenta mebli na zamówienie Pabich Meble, warto postawić na głębokie i pojemne szafki kuchenne, które pomieszczą jak największą ilość przyborów, akcesoriów i sprzętów elektronicznych. Poza tym możemy również dostosować ich wygląd i materiał.

Do kuchni pod skosem świetną opcją będzie jasna zabudowa z frontami z efektem połysku, które dodatkowo powiększą przestrzeń kuchenną. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulnego charakteru, wybierzmy meble wykonane z naturalnego drewna.

[avg] ([per]) [total] vote[s]