Kuchnia to niejako serce każdego domu. Z tego powodu wyposażając przestrzeń kuchenną, należy zadbać nie tylko o odpowiednie sprzęty, ale również niezwykle istotną kwestię odgrywają ergonomiczne meble, takie jak hokery kuchenne nazywane inaczej krzesłami barowymi. Sprawdzają się zarówno w dużych domach jako nowoczesny dodatek do wyspy kuchennej, jak i doskonale pasują do mniejszych mieszkań. Jak dbać o hokery kuchenne i dlaczego warto mieć je w domu? Wyjaśniamy!

Jak dbać i czyścić drewniane hokery kuchenne?

Hokery kuchenne to meble, które wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości dębowego drewna. Nie ulega wątpliwości, że materiał ten jest najtrwalszym tworzywem stosowanym do produkcji mebli, niemniej jednak, aby zachować jego pierwotny i estetyczny wygląd, konieczna jest prawidłowa pielęgnacja. Przede wszystkim, aby zapobiec blaknięciu, a także ochronić hokery kuchenne przed kurzem, brudem i wodą już na etapie ich produkcji wykonywane są zabiegi, takie jak olejowanie, lakierowanie oraz woskowanie.

Jeżeli chodzi o pielęgnację drewna, do mycia niewielkich zanieczyszczeń wystarczy nasączyć miękką szmatkę letnią wodą i delikatnie przetrzeć krzesło. Należy jednak pamiętać o tym, aby czyszczenie nie było zbyt intensywne, ponieważ mogłoby ono spowodować powstanie nieestetycznych rys na powierzchni hokerów. Z kolei w przypadku większych zabrudzeń dobrym wyborem będą preparaty bazujące na naturalnych składnikach, które nie tylko nie zedrą warstwy ochronnej, ale również będą całkowicie bezpieczne dla dębowego materiału.

Dlaczego warto mieć hokery kuchenne w swojej kuchni?

Drewniane hokery kuchenne to znakomita alternatywa dla dużych krzeseł, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Ze względu na to, że są one produkowane ręcznie, z całą pewnością będą stanowić niepowtarzalną i unikatową ozdobę przyciągająca wzrok każdego gościa. Parametry oraz styl hokerów kuchennych dostępnych w YouDesign mogą być także dopasowane do wysokości stołu. Dzięki temu będą zapewniać wygodną pozycję podczas codziennego spożywania posiłków, nie zabierając przy tym dodatkowego metrażu przestrzeni kuchennej.

Siedziska do kuchni występują w różnych formach, między innymi można wybrać krzesła w kształcie litery X, C lub Z w różnych kolorach i wzorach. Do tradycyjnych i klasycznych kuchni świetnie sprawdzą się hokery kuchenne z ciemnymi nóżkami, natomiast do wnętrz minimalistycznych w stylu loftowym warto postawić na krzesła z białym stelażem, które harmonijnie wpasują się w nowoczesny klimat miejsca.

Rate this post