Idealna kuchnia to taka, w której my czujemy się idealnie, w której wszystko stoi na swoim miejscu, blisko siebie i na wyciągnięcie naszej ręki. Odpowiedni podział na strefy ma wpływ na komfort naszej pracy.

Miejsce rozmów domowników podczas śniadania  wypełnione aromatem domowych potraw – to właśnie te skojarzenia od razu narzucają nam na myśl, gdy mówimy o kuchni. Spędzamy tam bardzo dużo czasu, gotujemy, pieczemy, jemy, odpoczywamy przy kawie i sprzątamy. Bardzo ważne jest, aby, projektując kuchnie, pamiętać  o walorach estetycznych i naszej wygodzie, aby dla nas była to kuchnia idealna. Sprawdź, jak wygląda najlepsza aranżacja kuchni.

Strefa gotowania

Bardzo dobrze byłoby, jeżeli jest to możliwe, kuchenkę umieścić jak najbliżej zlewu, unikamy w ten sposób chodzenia  i chlapania po kuchni. Blaty powinny być po obu stronach jak najobszerniejsze, wtedy bardzo ułatwi nam to pracę.

Strefa mycia

Zlew warto zaplanować blisko zamrażarki. Gdy chcemy wyjąć zamrożone mięso, nie musimy biegać z nim po całej kuchni, tylko jednym ruchem ręki wkładamy do zlewu. Od strefy gotowania zlew  powinien być oddzielony blatem, co ułatwi nam np. odlewać kartofle. Bardzo dużym udogodnieniem w naszych idealnych kuchniach jest zamontowanie zmywarki, która pomaga nam w domowych pracach i dzięki której możemy zaoszczędzić trochę wolnego czasu dla siebie. Najwięcej czynności w kuchni wykonujemy miedzy zlewem, kuchenką a lodówką. W związku z tym zaplanujmy to tak, aby stały one blisko siebie. Wtedy będzie możliwe, aby wszystko ze sobą współgrać, a my nie będziemy musieli chaotycznie poruszać się po kuchni.

Rate this post