Kuchnia w wielu przypadkach stanowi serce domu. Od jakości jej umeblowania i wyposażenia zależy to, czy gotowanie stanie się codzienną udręką czy prawdziwym relaksem. Ogromną pomocą jest sprzęt AGD – zarówno duży, jak i mały. Jakie urządzenia są niezbędne przy planowaniu kuchni i o czym należy pamiętać, poszukując AGD? Oto przewodnik po kuchennej elektryce.

Kuchenny niezbędnik AGD

Pewne sprzęty AGD to obecnie standard, bez którego nie sposób się obejść. Zaliczają się tu przede wszystkim lodówka i kuchenka. Te dwa sprzęty są kluczowe, ponieważ to one zapewniają trwałość żywności i możliwość jej przetwarzania.

W przypadku kuchenki warto rozważyć rodzaj palników. W zależności od tego, czy wybierzemy płyty elektryczne czy gazowe, rachunki będą różne. Jeżeli nie gotujemy dużo, kuchenka elektryczna nie będzie znacznym obciążeniem. Jeżeli jednak lubimy spędzać czas na pichceniu, gaz będzie bardziej ekonomiczny  – mówi doradca z firmy Pinio Kuchnie.

Wybierając lodówkę, powinniśmy kierować się przede wszystkim pojemnością. W kuchni singla duża lodówka jest zbędna i będzie pobierać więcej energii, niż to konieczne. Z kolei duża rodzina nie może sobie pozwolić na małą lodówkę, ponieważ nie będzie ona wystarczająca. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Klasę energetyczną i funkcjonalność. Lodówki jednego rozmiaru mogą mieć różną pojemność (Niekiedy jest to różnica rzędu kilkudziesięciu litrów!) i możliwości dostosowania do potrzeb użytkownika.

Zmywarka jest opcjonalna, choć coraz popularniejsza. Nie wszyscy jednak chcą ją mieć. Tutaj także warto kierować się tym, jaką rolę w naszym życiu mają domowe posiłki i ile naczyń brudzimy na co dzień.

Małe AGD do kuchni, które warto mieć

Urządzanie kuchni nie kończy się na meblach i podstawowych sprzętach. Ogromną rolę będą pełniły dodatkowe akcesoria – małe AGD. Jednym z najważniejszych pomocników jest robot kuchenny. Szczególnie docenią go posiadacze niewielkich kuchni, ponieważ sprzęt ten łączy w sobie kilka innych, które osobno zajmowałyby dużo miejsca.

Przydatnym elementem wyposażenia kuchni jest mikrofalówka. Nieoceniona w przypadku osób, które żyją dynamicznie i nie poświęcają wiele czasu na przygotowywanie posiłków. Kuchenka mikrofalowa pozwala cieszyć się ciepłym jedzeniem w kilka chwil.

Niedocenianymi elementami kuchennego AGD, które będą przydatne także w innych częściach domu, są urządzenia czyszczące. Kuchenne zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe, a domycie fug ręcznie wymaga anielskiej cierpliwości i intensywnego szorowania. Warto wyposażyć kuchnię w wielofunkcyjną myjkę, np. parową, która pozwoli utrzymać porządek na co dzień, aby pozostałe sprzęty pozostawały w nienagannym stanie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]