Brama garażowa to nie wszystko, należy zadbać o jej pełną funkcjonalność. Od tego bowiem zależy nasze bezpieczeństwo i nasz komfort.

Brama garażowa: komfort i wygoda

Stawiamy na estetykę i bezpieczeństwo. Garaż spełnia funkcje reprezentacyjne. Bardzo często znajduje się blisko drzwi wejściowych. Chcemy, aby był elegancką wizytówką i podkreślał nasz status społeczny, ale nie można zapominać o zachowaniu środków ostrożności przy automatyce bramy. Zadbaj o to, aby napęd był bezpieczny, prosty w użytkowaniu oraz dopasowany do twoich realnych potrzeb. Automatyka powinna być uniwersalna. Chodzi o to, aby naprawa nie kosztowała nas mnóstwo sił oraz pieniędzy. Zadbaj o to, aby przy zakupie części w przyszłości nie trzeba było wymieniać całej automatyki. Tradycyjne garaże odchodzą w niepamięć. Dziś garaż możemy otworzyć bez wysiadania z auta. Zapewnia to system radiowego sterowania. Mimo wszystko nie odrzućmy tradycyjnych rozwiązań. Może się zdarzyć, że coś się popsuje albo zabraknie zasilania. Warto pomyśleć wtedy o alternatywnym otwieraniu.

Inteligentna elektronika

Producenci automatyki garażowej wyposażyli swoje produkty w całą gamę zabezpieczeń. Produkty są wyposażone w blokadę bramy przez samohamującą przekładnię napędu. Brama garażu nie może zostać otworzona z zewnątrz. Powinieneś zrezygnować z funkcji automatycznego ryglowania, gdyż napęd elektryczny w większości produktów nie obsługuje rygli. Dbaj również o bezpieczeństwo ludzi, którzy będą przebywali blisko garażu (w tym dzieci). Produkty najnowszej generacji mają opcję automatycznego rozpoznawania przeszkody. Inteligentna elektronika jest doskonała w przypadku bezawaryjności. Jeśli poszczególne elementy psują się nieustannie cały komfort legnie w gruzach. Podstawowym elementem bramy garażowej jest pasek zębaty. Może być bardzo narażony na zniszczenie. Warto się mu przyjrzeć z uwagą. Przy zakupie bramy garażowej zadbaj o to, aby pasek zębaty był najlepszej jakości. Powinien być odporny na zerwanie i nie wymagać oliwienia i konserwacji. Dobry pasek nie będzie przyczyną szarpnięć czy głośnej pracy bramy garażowej. Przemyśl zakup automatyki garażowej, aby nie żałować i nie narażać się na zbędne wydawanie pieniędzy na naprawy.