Wjazd do garażu powinien być funkcjonalny i reprezentacyjny. Z racji tego, że segmentowe bramy garażowe mają wiele zalet – nie tylko praktycznych, ale i wizualnych – to właśnie na ich montaż decyduje się większość właścicieli domów z garażami. Jak się ich używa i co je wyróżnia? Przyjrzyj się krótkiej charakterystyce takiego rozwiązania i sprawdź, czy będzie właściwe w Twoim przypadku.

Największe zalety segmentowych bram garażowych

Wydaje się, że największą zaletą segmentowych bram garażowych jest sposób ich zamykania i otwierania. W trakcie tych czynności żadne elementy konstrukcji nie wysuwają się bowiem poza garaż. Samochód zaparkowany na podjeździe może podjechać maksymalnie blisko bramy, co w wielu przypadkach stanowi spore ułatwienie – dogodność cenioną zwłaszcza przez tych właścicieli domów, którzy mają dwa samochody.

Ponadto, żadnego ograniczenia nie stanowią nadproża. Segmentowe bramy garażowe montuje się od wewnętrznej strony pomieszczenia w sposób, który nie zmniejsza szerokości wjazdu. Same bramy otwierają się od góry, stopniowo przesuwając pod strop budynku. Jednak jeśli pod sufitem Twojego garażu rozprowadzone są instalacje – możesz zdecydować się na bramę otwierającą się na boki.

Na tym lista praktycznych zalet wskazanych konstrukcji się nie kończy. Bramy automatyczne w postaci bram segmentowych działają dzięki energii elektrycznej. W sytuacji, gdy dostawa prądu zostanie przerwana, bramę można otworzyć ręcznie. Warto również podkreślić, że wskazane modele bram zapewniają skuteczną izolację termiczną danego pomieszczenia. Są więc idealnym rozwiązaniem w przypadku garaży wbudowanych w bryłę domu.

Wątpliwości związane z użytkowaniem segmentowych bram garażowych

Właściciele domów, którzy myślą o zamontowaniu bramy segmentowej, z reguły obawiają się zimy. Boją się, że dolna krawędź bramy wobec minusowych temperatury może przymarznąć do progu i w trakcie otwierania ulec poważnej awarii. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie.

Nie dość, że takie konstrukcje odłączają wówczas napęd elektryczny, to jeszcze mają antykorozyjne właściwości. – Bramy, które proponujemy, są zabezpieczone antykorozyjnie przez ocynkowanie ogniowe. Poza tym nasze produkty uszczelniamy na całym obwodzie – podkreśla właściciel firmy Stalex Czaplinek.

Wygodne w użyciu, nowoczesne bramy segmentowe są dziś naprawdę popularne. Dostępne w różnych wersjach dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Można je idealnie dopasować do fasady konkretnego budynku. Nie ma wątpliwości, że są warte swojej ceny!

Rate this post