Podstawową ochroną przedmiotów oraz pojazdów znajdujących się w garażu jest brama. Bram garażowych jest wiele, różnią się od siebie nie tylko wielkościami, materiałami, z których są wykonane, ale przede wszystkim systemem otwierania. Niewątpliwie do najbardziej popularnych bram garażowych należą bramy segmentowe. Dlaczego tak chętnie są wybierane? Warto poznać ich cechy charakterystyczne.

Jak zbudowane są segmentowe bramy garażowe?

Bramy segmentowe zbudowane są z poziomych paneli, zwanych segmentami. Panele wykonane mogą być z drewna, stali lub połączenia tych materiałów. Pojedyncze panele łączone są ze sobą za pomocą zawiasów. Ponadto między nimi znajdują się uszczelki zapewniające izolację cieplną, wodoodporność oraz szczelność dźwiękową.

Jak tłumaczy ekspert z firmy zajmującej się dystrybucją bram garażowych GOLDEN: Panele tworzące bramę osadzone są na dwóch pionowych prowadnicach. Montowane są po obu stronach otworu drzwiowego, w którym ma znaleźć się brama. Dodatkowo na suficie garażu również montowane są prowadnice, po których przesuwają się panele podczas otwierania bramy. Istnieją też bramy segmentowe, które nie otwierają się do góry, a w bok. W takim przypadku prowadnice montowane są na suficie oraz podłodze garażu. Bramy garażowe mogą być otwierane zarówno ręcznie, jak i za pomocą elektrycznego napędu, który sterowany jest za pomocą małego pilota.

Oszczędność miejsca

Bramy segmentowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wiele zalet, jakie oferują. Najważniejszą z nich jest oszczędność miejsca. Dzięki systemowi otwierania i zamykania za pomocą prowadnic, nie jest konieczne, aby przed garażem znajdował się duży podjazd. Dlatego doskonale sprawdzają się na małych podwórkach. Ponadto bramy segmentowe mogą być z powodzeniem montowane na nierównym podjeździe, ponieważ podczas otwierania nie wykorzystują przestrzeni bezpośrednio przed budynkiem, jak w przypadku tradycyjnych bram, otwieranych jak drzwi. Co więcej, brama segmentowa pozwala oszczędzić przestrzeń również wewnątrz garażu.

Dlaczego jeszcze warto wybrać segmentowe bramy garażowe?

Bramy tego rodzaju są nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo wygodne. Segmentowe bramy garażowe dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy je do elewacji budynku. Warto również wspomnieć, że segmentowa brama garażowa może być montowana zarówno w wąskich, jak i szerokich otworach drzwiowych.

Rate this post