Szukając nowych mebli biurowych, warto zwrócić uwagę na niedrogie, ale jednocześnie bardzo wygodne rozwiązanie, jakim są biurka na stelażach regulowanych. Wysokość blatu biurka na regulowanym stelażu można łatwo dopasowywać do potrzeb użytkownika, co pozwala na swobodną konfigurację indywidualnego stanowiska pracy. Co ciekawe, przy pomocy stelaży tego rodzaju można budować też stanowiska benchowe.

Różne opcje regulacji biurka

Obecnie na rynku dostępne są stelaże w różnych wersjach regulacji wysokości, przy czym najpopularniejsze są biurka regulowane mechanicznie bądź elektrycznie. Największy komfort użytkowania zapewniają stelaże z mechanizmem elektrycznym, w których zmiany położenia blatu dokonuje się za pomocą jednego przycisku, a więc bez najmniejszego wysiłku.

Klienci często wyrażają obawę odnośnie trwałości elektrycznego mechanizmu regulacji wysokości blatu. Jest to podejście jak najbardziej zrozumiałe, gdyż ruchome elementy sterowane elektrycznie, we wszystkich sprzętach są mocno narażone na zużycie. Aby zapewnić maksymalną trwałość mebli biurowych, w naszych stelażach stosujemy najlepsze, sprawdzone kolumny podnoszące LINAK  – mówi przedstawiciel firmy Miladesign.

Zalety biurek z regulowaną wysokością

Podstawową zaletą biurek z regulacją wysokości jest oczywiście wygoda i uniwersalność. Każdy użytkownik ma możliwość szybkiego dostosowania mebla do swojego wzrostu. Jest to zaleta istotna zarówno w tradycyjnych biurach, gdzie każde stanowisko przypisane jest na stałe jednemu pracownikowi, jak i w tych najbardziej dynamicznych przestrzeniach, gdzie przy jednym blacie na zmianę pracuje wiele osób.

Zagadnienia komfortu w kontekście przestrzeni biurowej nie należy traktować jak luksusu. Ponieważ pracownicy spędzają przy biurkach codziennie wiele godzin, wygoda jest koniecznym wymogiem dla zachowania zdrowia. Właściwe ustawienie wysokości blatu umożliwia przyjęcie prawidłowej pozycji ciała, co pozwala uniknąć, tak częstych u pracowników biurowych, dolegliwości ze strony układu ruchowego.

Odrębnym zagadnieniem jest trwałość stelaży z regulacją wysokości. To, czy biurko z regulowanym blatem posłuży długo i sprawnie, zależy od jakości jego wykonania. Dlatego szukając mebli do biura, warto przyjrzeć się bliżej ich parametrom, a przede wszystkim materiałom, które zostały wykorzystane przy produkcji oraz komponentom mechanicznym stelaży.

Dobrym przykładem solidnych stelaży regulowanych są produkty z grupy Linear od producenta mebli biurowych Miladesign. Podstawy wykonane są z najlepszych jakościowo surowców, dzięki czemu biurka są odporne na duże obciążenia i bardzo intensywną eksploatację. Kolumny podnoszące w stelażach regulowanych elektrycznie pochodzą od cenionych producentów, zaś te dla biurek z regulacją mechaniczną, powstają w zakładach Miladesign. Wszystkie stelaże można doposażyć w rozmaite udogodnienia, w tym m.in. kanały podwieszane.

[avg] ([per]) [total] vote[s]