Drewniane meble świetnie sprawdzą się w aranżacji każdego wnętrza. Biurko z drewna będzie ponadczasowym i klasycznym elementem gabinetu. Takie wyposażenie będzie potęgowało w pomieszczeniu wrażenie ciepła oraz nada mu przytulny charakter. Dowiedz się więcej, czemu biurko z drewna powinno zagościć również w Twoim gabinecie.

 

Najważniejszy mebel w gabinecie

 

Aranżacja wnętrz, w tym również gabinetu, jest trudna i wymaga szczegółowego projektu. Niewątpliwie najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu jest biurko. Jako główny element wyposażenia gabinetu musi być wyjątkowe i przyciągać wzrok. Najczęściej spotykanym wyborem są biurka z drewna. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim ponadczasowej wytrzymałości i wysokiej jakości. Niepowtarzalna faktura oraz naturalny kolor to niewątpliwie atuty tego ekologicznego rozwiązania idealnego do pracy, czytania bądź odrabiania lekcji. Warto podkreślić, że drewniane biurko to nie tylko praktyczny mebel, ale również efektowny element gabinetu.

 

Jak wybrać drewniane biurko do gabinetu?

 

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor i fakturę biurka z drewna, gdyż właśnie te dwie kwestie powinny odzwierciedlać charakter gabinetu. I tak np. szorstki i wypłowiały driftwood sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych bądź w stylu rustykalnym. Z kolei rzadki rodzaj drewna typu orzech czy palisander będzie doskonałym wyborem do eleganckiego gabinetu w stylu kolonialnym – radzi specjalista z firmy Belbazaar z Janek.

Spośród innych rodzajów drewna polskie firmy korzystają m.in. z drewna bukowego, sosnowego, dębowego – każde z nich ma trochę inny odcień oraz różni się takimi właściwościami jak np. twardość (najtwardszy jest dąb, najbardziej miękka – sosna). Wybór biurka wiąże się również z dobraniem jego odpowiedniej wysokości. Dla dorosłych o przeciętnym wzroście będzie to wysokość w granicach 70-75 cm, z kolei optymalna wielkość blatu to 120×80 cm. Jeśli biurko będzie używane do pracy i będzie wiązało się z korzystaniem z komputera, to konieczne będzie zaopatrzenie się w model biurka umożliwiający dopasowanie go tak, by postawa ciała podczas pracy była odpowiednia. Z kolei jeśli biurko do gabinetu ma służyć dzieciom, to dla młodszych odpowiednie będzie takie mające 70-90 cm szerokości i 50 cm głębokości. Starsze dziecko powinno korzystać z biurka mającego przynajmniej 100 cm szerokości i 80 cm głębokości. Idealne biurka z drewna dla dzieci powinny być regulowane, dzięki temu wymuszą prawidłową postawę ciała, a także posłużą dłużej.

 

[avg] ([per]) [total] vote[s]