Biurko z regulacją wysokości to mebel, który zapewnia nam niepowtarzalną funkcjonalność. Idealnie sprawdza się zarówno do pracy na siedząco, jak i na stojąco. Obecnie w sklepach pojawia się coraz większy wybór takich mebli. Jak dopasować biurko do swych potrzeb? 

Wiele osób spędza przy biurku dosłownie większość każdego dnia. Nie trzeba być jednak ekspertem, by stwierdzić, że taki tryb pracy jest niezwykle szkodliwy dla naszego zdrowia. Nic więc dziwnego, że po czasie skarżymy się na nieustanne bóle pleców i wiele innych dolegliwości. Z tego też powodu warto zadbać, by nasza pozycja podczas wykonywania zawodowych obowiązków była ergonomiczna, a pomoże nam w tym biurko z regulacją wysokości. Taki mebel to doskonałe rozwiązanie, ponieważ z łatwością dostosujemy jego parametry i ustawienia do naszych indywidualnych potrzeb, dbając przy tym o odpowiednią pozycję. Co więcej, biurko regulowane pozwala także na wykonywanie pracy przy komputerze na stojąco. Dlaczego warto postawić na taki mebel? Lepiej wybrać biurko elektryczne, czy manualne? 

Biurko do pracy na stojąco — gdzie się sprawdzi?  

Biurka do pracy na stojąco zyskują obecnie coraz większą popularność. Wszystko to dlatego, że zapewniają niebywałą wygodę oraz umożliwiają idealne dopasowanie wysokości blatu do potrzeb użytkowników, a także komfortową pracę w pozycji stojącej. Jest to bardzo ważne, a niestety na co dzień często o tym zapominamy i wybierając biurka, bierzemy pod uwagę zupełnie inne parametry. Biurko do pracy na stojąco wyposażone jest w system regulacji, który pozwala na dostosowanie jego wysokości w pionie. Zakres takiej regulacji zależny jest od wybranego modelu. Na rynku pojawia się także coraz więcej biurek, które pozwalają również na zmianę kąta nachylenia blatu. 

Nowoczesne biurko z regulacją wysokości może mieć wiele zróżnicowanych zastosowań. Doskonale sprawdzi się przede wszystkim do pracy w biurze. Dzięki systemowi regulacji można bowiem z łatwością przystosować go do różnego typu zadań, przez co mebel jest po prostu znacznie bardziej funkcjonalny. Jest to również biurko pasujące w domu. To idealny wybór dla osób, które pracują zdalnie, a także dla dzieci, które niekiedy godzinami odrabiają lekcje. 

Biurko do pracy na stojąco — wpływ na zdrowie 

Większość z nas jest z pewnością w pełni świadoma tego, że praca siedząca fatalnie wpływa na zdrowie. Prowadzi ona bowiem do powstania wielu dolegliwości i nieprawidłowości związanych zarówno ze stanem naszego organizmu, jak i z postawą ciała. Oczywiście najbardziej poszkodowany jest w tym przypadku kręgosłup, który przez wiele godzin musi podtrzymywać sylwetkę w odpowiedniej pozycji. Do tego dochodzi także kompletny bezruch w czasie pracy, co znacznie zwiększa ryzyko przyszłego wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, czy też otyłości. Biurko do pracy na stojąco jest tu więc tym samym zbawiennym rozwiązaniem. 

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad wpływem na zdrowie pracy stojącej. Tutaj oczywiście także możemy wymienić szereg dolegliwości, jakie może spowodować codzienne długotrwałe stanie. Z tego też powodu, najważniejsze, by zachować odpowiedni balans. Biurko regulowane umożliwia nam zdrową i ergonomiczną pracę, o ile właściwie z niego korzystamy. Najlepszą opcją jest naprzemienna praca w pozycji siedzącej i stojącej. Możemy zmieniać ustawienia regulacji na przykład co około 2 godziny. Innym rozwiązaniem jest zakup specjalnego krzesła balansującego, które idealnie sprawdza się przy wysokim blacie. 

Biurko regulowane — jaki mechanizm podnoszenia wybrać? 

Biurko z regulacją wysokości to mebel, który do swego działania wykorzystuje mechanizm podnoszący w systemie pionowym część konstrukcji. Obecnie w sklepach dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje, czyli biurko elektryczne oraz regulowane manualnie. Powstaje więc dylemat, jakie lepiej będzie wybrać dla siebie. Biurko regulowane manualnie to przede wszystkim opcja znacznie bardziej ekonomiczna. Takie modele kupimy nawet za kilkaset złotych. Nic jednak nie zastąpi nam wygody oferowanej przez biurko elektryczne. W tym przypadku wysokość blatu ustawiamy za pomocą pilota, bądź umieszczonych bezpośrednio na biurku przycisków. Bardzo często modele takie mają także pamięć wewnętrzną umożliwiającą zapis ustawień konkretnych wysokości. Nie musimy więc za każdym razem tracić czasu na dopasowanie idealnej dla nas. To idealny wybór dla osób ceniących sobie komfort, precyzje i nowoczesne rozwiązania. 

Biurko z regulacją wysokości — na co zwrócić szczególną uwagę? 

Wybierając idealne biurko pasujące w domu lub do biura, musimy mieć na uwadze naprawdę wiele rzeczy. Najważniejsze są oczywiście wszelkie kwestie związane z parametrami mebla. Koniecznie przed zakupem ustalmy, jaka wielkość blatu będzie dla nas odpowiednia oraz jaki zakres regulacji zapewni nam wygodne użytkowanie. Warto pamiętać też, że z pewnością przyda się nam kilka dodatkowych akcesoriów, które pozwolą nam na właściwą organizację przestrzeni na biurku. Potrzebne mogą okazać się dodatkowe przepusty na kable, czy też gniazdo zasilania. 

Rate this post
Tagi: