Gabinet prezesa wielkiej korporacji, ale także właściciela małej firmy powinien być elegancki i stylowy. W końcu to tam przyjmowani są ważni kontrahenci. Istotne zatem jest odpowiednie urządzenia biura, poczynając od koloru ścian i podłóg, przez meble, aż do drobnych elementów dekoracyjnych. Trzeba także pamiętać, aby szczególną uwagę zwrócić na wybór biurka, które jest centralnym punktem każdego gabinetu.

W jakim stylu urządzić biuro?

Biuro stanowi wizytówkę każdej firmy, dlatego jego wystrój musi być elegancki i komfortowy. Dobrze jest również wprowadzić do niego odrobinę niepowtarzalnego klimatu. Wszystko to zapewnią nam meble w stylu kolonialnym, np. z salonu Meble Świata, które łączą w sobie europejską klasykę z orientalnym wzornictwem i materiałami charakterystycznymi dla krajów Dalekiego Wschodu. Styl kolonialny dominował w afrykańskich i azjatyckich posiadłościach europejskich kolonizatorów, którzy przebywali w tych rejonach w XVIII i XIX wieku. Sprowadzanie mebli z własnego kraju było dla nich nieopłacalne, dlatego też zaczęli ich produkcję na miejscu, z dostępnych materiałów. Miało to swoje zalety, ponieważ egzotyczne drewno było bardziej odporne na warunki panujące w klimacie tropikalnym. Po jakimś czasie meble te trafiły na salony Francji, Anglii i innych krajów europejskich. Kolonializm należy już oczywiście do przeszłości, jednak styl kolonialny przetrwał i jest bardzo dobrym pomysłem na aranżację biura.

Czym charakteryzują się meble w stylu kolonialnym?

Meble w stylu kolonialnym są ciężkie, masywne i często obficie zdobione. Wykonuje się je z litego drewna. Najczęściej jest to mahoń, tek, mango, palisander, heban lub akacja azjatycka. Meble te mają ciemny kolor, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością w jednym pomieszczeniu. Na pewno świetnie będą wyglądać w większych, jasnych wnętrzach, jednak i w mniejszych pomieszczeniach mogą prezentować się doskonale. Na wyposażeniu biura powinna znaleźć się biblioteczka, komoda, sekretarzyk oraz oczywiście biurko. Biurko w gabinecie urządzonym w stylu kolonialnym powinno być obszerne, z wieloma szufladami i szufladkami. Solidne i trwałe, może być wykonane w sposób prosty lub z oryginalnym, ciekawym wzornictwem. Gabinet urządzony w ten sposób będzie prezentował się naprawdę ekskluzywnie i bardzo oryginalnie.

Gdzie można kupić biurko kolonialne?

Na rynku jest wiele salonów meblowych, które posiadają w swoim asortymencie biurka w stylu kolonialnym. Również w internecie znajdziemy wiele takich biurek. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto zrobić pewne rozeznanie. Nie każdy może zaoferować meble najlepszej jakości, a do tego ręcznie robione. Dlatego dobrym wyjściem będzie nabycie biurka od firmy Meble Świata, która jest bezpośrednim importerem mebli oraz dekoracji indyjskich. Są one wykonywane ręcznie w Indiach, przez hinduskich rzemieślników. Charakteryzują się wysoką trwałością i solidnym wykonaniem. Tutaj bez problemu można znaleźć biurko oraz inne elementy wyposażenia, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Dostępne są zarówno biurka stylizowane, rzeźbione, jak i proste, nowoczesne, w ciekawej, szerokiej kolorystyce. Co więcej, firma ta stara się sprowadzać dany model tylko w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Dzięki temu klient, który zakupi biurko do swojego gabinetu, będzie miał pewność, że jest ono unikalne i oryginalne.

Gabinet urządzony w stylu kolonialnym będzie na pewno bardzo komfortowym miejscem pracy. Solidne biurko czy sekretarzyk posłuży przez wiele długich lat, a przy tym zachowa swoją elegancję i niepowtarzalność. Dzięki meblom kolonialnym całe pomieszczenie stanie się bardzo wytworne i reprezentacyjne.

[avg] ([per]) [total] vote[s]