Rolety zewnętrzne są niezwykle funkcjonalnym rodzajem zabudowy okiennej. To nie tylko znakomity element antywłamaniowy, który znacznie utrudnia potencjalnym włamywaczom dostęp do wnętrza naszego domu, ale także ma szereg innych zalet. Stanowi doskonałą izolację termiczną, chroni nas przed nadmiarem promieni słonecznych oraz są bardzo dobrą izolacją akustyczną. Więcej na temat zalet rolet zewnętrznych dowiesz się z naszego artykułu.

Ochrona antywłamaniowa

Podstawowym argumentem przemawiającym za instalacją rolet zewnętrznych jest nasze bezpieczeństwo. Budowa rolet antywłamaniowych sprawia, że bardzo skutecznie chronią nasze domy przed intruzami.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Wesa, która zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości stolarki okiennej i drzwiowej oraz rolet i bram garażowych: Oczywiście każdą przeszkodę można pokonać, jednak przełamanie bariery w postaci rolety zewnętrznej zawsze zajmie bardzo dużo czasu, przez co potencjalni włamywacze najprawdopodobniej widząc zamontowaną roletę, nawet nie podejmą takiej próby, ze względu na ryzyko złapania. Nasza firma oferuje rolety zewnętrzne w różnych wariantach. W zależności od potrzeb klientów, możemy zaproponować rolety montowane we wnęce okiennej lub bezpośrednio na elewacji, w wersjach z napędami ręcznymi lub elektrycznymi. Każdy z oferowanych przez nas typów rolet stanowi doskonałą ochronę przed włamywaczami.

Izolacja termiczna

Rolety zewnętrzne to jednak nie tylko ochrona przed włamywaczami. Takie rolety dają bowiem również bardzo wiele innych korzyści. Przede wszystkim stanowią doskonałą izolację termiczną, która pozwala na znaczne zniwelowanie kosztów ogrzewania zimą oraz klimatyzacji latem. Zimą zasunięte rolety sprawiają, że z wnętrza pomieszczeń nie ucieka ciepło. Pomiędzy szybą a roletą tworzy się wówczas coś na kształt poduszki powietrznej, pełniącej funkcję dodatkowej warstwy izolującej. Dzięki temu możemy się cieszyć ciepłem nawet w trakcie najbardziej mroźnej zimy.

Latem natomiast, rolety zewnętrzne skutecznie odbijają od siebie promienie słońca, sprawiając, że nasze domy nie ulegają tak dużemu nagrzaniu. Dzięki temu nie mamy potrzeby ponoszenia kosztów ich ochładzania.

Rolety zewnętrzne stanowią również doskonałą izolację akustyczną oraz skutecznie chronią prywatność domowników. Jeżeli więc zależy nam na poprawie komfortu swojego życia, warto jest się zastanowić nad ich montażem. Obecnie rolety zewnętrzne są chętnie instalowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w mieszkaniach.

[avg] ([per]) [total] vote[s]