Ręczniki są nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. Mają jednak wiele zastosowań, które nie ograniczają się do czynności wykonywanych we własnych czterech ścianach. Możemy je zabierać na wakacyjne wyjazdy, korzystać z nich na ogrodzie czy korzystać z nich po wyjściu z basenu lub morza. Czym kierować się przy wyborze ręczników dla całej rodziny? Podpowiadamy.

Jak wybrać ręczniki na plażę?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup ręczników na plażę. Dzięki nim wypoczynek nabiera innego wymiaru i jest zdecydowanie przyjemniejszy. Aby tego typu produkty były w pełni funkcjonalne, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Ręczniki plażowe powinny szybko schnąć, aby można było je powtórnie wykorzystać nawet tego samego dnia. Dobrym rodzajem gatunku materiału będzie mikrofibra, ponieważ jej chłonność i zdolność do szybkiego odparowywania wody docenimy zwłaszcza podczas wypoczynku na plaży czy nad jeziorem.

Ręczniki na plażę różnią się od ich domowych odpowiedników także rozmiarem. Są zdecydowanie większe, zapewniając nam komfort podczas leżenia na piasku. Mają również dużo bardziej wyszukane, letnie wzory, które nawiązują bezpośrednio do relaksu oraz wypoczynku. To także świetny pomysł na prezent. Ze względu na ich uniwersalność można je podarować na urodziny, imieniny czy nawet jako elegancki prezent ślubny.

Ręczniki kąpielowe – jakie wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów tekstylnych w naszych łazienkach są niewątpliwie ręczniki kąpielowe. Ich wybór powinien być determinowany nie tylko chłonnością czy rozmiarem. Kolory mają równie duże znaczenie, ponieważ mogą dodać elegancki i szyku naszej łazience. Należy jednak pamiętać, że zbyt jasne odcienie będą trudne do utrzymywania w czystości. Barwa ręcznika powinna jednak korelować z kolorystyką wnętrza, w którym będzie używany. Dobrze jest także zadbać o to, aby wybrać odpowiedniej wielkości model.

Ręczniki dla dzieci nie będą zbyt duże, jednak nie bez znaczenia pozostaje tu wiek malucha. W przypadku najmłodszych dobrze sprawdzą się modele z kapturami. Materiał powinien być jak najbardziej miękki, aby nie podrażnił niepotrzebnie skóry naszej pociechy. Kolorystyka jest również istotna z perspektywy dziecka. Można wybrać motyw z jego ulubionej bajki czy postać z książki. Taki ręcznik z pewnością sprawi mu dużo radości, a często zajmie jego uwagę w momencie, kiedy trzeba będzie go wytrzeć i założyć czyste ubrania. Jakość musi również iść w parze z poprzednimi kryteriami. Bawełna czy mikrofibra sprawdzą się w tym przypadku idealnie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]