Wybierając szafę do mieszkania, chcemy, aby była wysokiej jakości zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Szafa z półkami lub szufladami to podstawowy mebel każdego mieszkania, który przechowuje większość artykułów domowych, odzieżowych czy rzadziej używanych produktów. Decydując się na kupno szafy, warto sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonana, spojrzeć na rozmieszczenie półek oraz szuflad w środku, a także dokładnie sprawdzić ofertę sprawdzonych i doświadczonych producentów.

Szafa z półkami – jaką szafę wybrać?

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania szafy, warto zdać sobie sprawę, że dokonujemy zakupu na kilka lat. Warto więc wybrać mebel, który będzie uniwersalny i dopasowany do każdego wystroju wnętrz i koloru ścian. Być może, na przestrzeni lat, zdecydujemy się na zmianę koloru lub remont mieszkania, dlatego zdecydowanie warto postawić na klasykę. Meble wykonane z drewnianego materiału wyróżniają się wytrzymałością oraz trwałością na lataSzafa z półkami w sklepie abc meble daje możliwość dopasowania dodatkowych elementów, takich jak:

  • dodatkowe ledy,
  • wstawki w postaci krat,
  • oświetlenia halogenowe,
  • solidne lustra,
  • dodatkowe półki.

Jeśli poszukujemy nowoczesnej i ponadczasowej szafy, warto sprawdzić internetową ofertę i porównać najwyższej jakości producentów, w tym: ArkosBog franDolmarDrewmaxForteGała mebleHalmarJarstolJurek mebleMeblarMeble gustMeble crossMi mebleMłot mebleStolarStolarz lempert.

Funkcjonalna szafa z półkami

Decydując się na kupno szafy, warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i rozmieszczenie półek w wewnątrz szafy. Niezależnie od wielkości mebla, każda szafa powinna mieć zarówno półki, jak i drążki, które pozwolą przechowywać wyprasowane koszule lub formalne stroje. Co więcej, niezbędna okazać się może również szeroka półka, gdzie można umieścić sezonowe oraz rzadziej używane ubrania. Wygodnym rozwiązaniem będą również mniejsze szuflady służące do przechowywania bielizny, dodatków czy akcesoriów.

Kolorystyka szafy z półkami

Ponadczasowa kolorystyka szaf z półkami, czyli skandynawskie odcienie bielistonowane barwy jesionu czy bardziej wyróżniające się odcienie dębu, nigdy nie wyjdą z mody! Co więcej, materiał każdego drewna ma rozmaite odcienie, które pozwalają na ostateczne dopasowanie szafy do pozostałych mebli w pokoju.

  • Białe odcienie charakterystyczne są dla szaf wykonanych z płyt laminowanych, sosny czy modrzewia. Idealnie sprawdzą się w delikatnych lub mniejszych wnętrzach, zwłaszcza w dziecięcych pokojach lub przedpokojach.
  • Stonowane barwy brązu są klasycznym kolorem mebli, które będą świetnie wyglądać w industrialnych pomieszczeniach np. z dodatkiem cegły lub czarnych elementów. Zazwyczaj meble w tych kolorach wykonane są z jesionu.
  • Ciemniejsze rodzaje mebli zapewnia drewniany materiał dębowy, którego odcienie występują w różnych wariantach i sprawdzą się w większych oraz jasnych przestrzeniach.

Podsumowanie – szafa z półkami do mieszkania

Jeśli chcemy zakupić szafę z półkami, warto sprawdzić szeroką ofertę mebli wykonanych z różnych materiałów drewnianych. Bogata gama kolorystyczna pozwoli dobrać szafę do każdego wystroju wnętrz. Ponadto, korzystając z oferty sklepów internetowych, można porównać meble najbardziej doświadczonych producentów artykułów meblowych i dopasować szafę po każdym względem.

Źródło zdjęć: freepik.com

Rate this post