Obecnie liczba włamań  do domów w Polsce wynosi około kilkuset dziennie. Jest to nadal wysoki wskaźnik, zbyt wysoki, by  nie zadbać o bezpieczeństwo swojego domu. Przyczyną wysokiego wskaźnika włamań jest fakt, że przestępstwo to jest stosunkowo łatwe do popełnienia, a ponadto ryzyko złapanym jest niezwykle niskie. Powinniśmy pamiętać także o tym, ze policja, nie może być wszędzie przez cały czas. W tym miejscu produkty zabezpieczające przed włamaniem i kradzieżą odgrywają nieprzeceniona rolę.

Profesjonalne systemy zabezpieczeń są świetnym narzędziem do zapobiegania włamaniom. Decydując się na zamontowanie takiego systemu możemy być pewni, że potencjalny złodziej będzie omijał nasz dom z daleka. Oryginalne systemy zabezpieczeń montowane są przez wykwalifikowanych specjalistów z tej branży. Po zainstalowaniu urządzenia alarmowego, ekipa monterska umieszcza specjalne naklejki lub tabliczki z tekstem, że obiekt jest chroniony. Taka informacja jest odstraszającym sygnałem dla potencjalnego włamywacza. Twój dom jest w rzeczywistości chroniony przez system bezpieczeństwa, co czyni złodzieja mniej skłonnym do skierowania się do twojej nieruchomości. Istnieje ogromna szansa, że ​​nie będzie próbował się włamać.

Alarm najlepszym sposobem ochrony przed kradzieżą

Wszyscy wiemy jak głośny może być system dźwiękowy dochodzący z urządzeń alarmowym, ale czy jest on na tyle skuteczny, żeby odstraszyć złodzieja?

Alarmy są jednym z najskuteczniejszych systemów ochrony przed kradzieżą. Mogą być one ustawione w określony sposób, chroniąc dany obszar. Każdorazowe naruszenie przestrzeni chronionej przez alarm wywołuje sygnał dźwiękowy. To wystarczy, aby odstraszyć wszelkich włamywaczy od naszego mieszkania. Na rynku pojawiły się także nowoczesne, dyskretne alarmy, które powiadamiają bezpośrednio właściciela o zaistniałej sytuacji alarmowej. Do tego celu wykorzystywane są różnego rodzaju dialery telefoniczne stacjonarne lub bezprzewodowe.

Dobrym sposobem na ochrony przed złodziejem jest także zamontowanie instalacji alarmowych bezpośrednio na drzwiach lub oknach budynku. W momencie, gdy złodziej próbuje włamać się do naszego mieszkania pojawia się głośny system ostrzegawczy.

Kamera zobaczy to, czego ty nie dostrzeżesz

Pamiętaj, że nie możesz być wszędzie na raz, monitoring pozwoli ci zobaczyć wszystko, bez względu na to, gdzie jesteś.

Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że potencjalny włamywacz widząc oko kamery będzie próbował wybrać inny cel. Zwykle kamery wyposażone są w czerwona migającą diodę, sygnalizującą rejestrowanie obrazu, ponadto niektóre modele są ruchome. To wszystko sprawia, że są takie skuteczne. Złodzieje nie lubią kamer ponieważ  mogą one nie tylko udokumentować włamanie domu, ale także wykorzystywane są później przez policję, jako materiał dowodowy.

Jeśli zdecydujesz się zainstalować kamery nadzoru, nie tylko zwiększysz bezpieczeństwo domu, ale wyślesz czytelną wiadomość do potencjalnych włamywaczy, żeby trzymali się z dala od twojego domu.

Rozważając instalację systemów bezpieczeństwa warto tez pomyśleć o swoich bliskich. Pamiętajmy, że systemy zabezpieczeń zapewnią spokój i bezpieczeństwo tobie i twoim bliskim.

Na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej systemów zabezpieczeń. Najlepsze rozwiązania, to te, które uczynią twój dom bezpiecznym, wygodnym, funkcjonalnym.

Rate this post