Kładziemy nacisk głównie na zakup solidnych drzwi zewnętrznych. To one są wizytówką gospodarzy, a zarazem dają poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy również, aby zadbać o dobrą aranżację drzwi pokojowych!

Fachowo

Zakup drzwi obejmuje skrzydło drzwiowe, okucie i dobrą ościeżnicę. Poradź się eksperta, jaki model będzie idealnie pasował do Twojego mieszkania. Miej świadomość, że modele drzwi wewnętrznych mają różne wymiary i otwierają się na wiele sposobów. Materiał, z jakiego są wykonane to przede wszystkim drewno.

Dobry wybór

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, decydując się na zakup produktu to pomiar otworu drzwiowego. Rozmiary dostępnych na rynku drzwi to głównie: 60, 70, 80, 90 oraz 100 cm. Po dokonaniu pomiarów i zestawianiu ich z interesującą Cię ofertą, powinieneś się zastanowić nad sposobem otwierania drzwi. Ma on byc ułatwieniem dla wszystkich domowników. Sposób otwierania drzwi dopasowuj do zagospodarowania mieszkania. Nie może być tak, że drzwi obijają się o Twoje meble. Jeśli chcesz czuć się swobodnie, nie zaniedbaj decyzji o lewostronnym bądź prawostronnym otwieraniu.

Dopasowanie do wnętrza

Dostosuj również rodzaj drzwi do pomieszczenia w zależności czy jest to salon, jadalnia czy biuro. Drzwi kuchenne nie nadają się do pomieszczeń biurowych i na odwrót – biurowe nie pasują do kuchni. Drzwi to inwestycja na lata. Warto, aby zarówno cieszyły wyglądem, jak i były funkcjonalne, a zarazem zharmonizowane z wyglądem całego mieszkania.