Niektóre przedmioty wokół nas pełnią role pierwszoplanowe. Inne – pojawiają się w naszym życiu od czasu do czasu. Jeszcze inne podobne są do ekipy technicznej realizującej film: bez ich wkładu pracy żadne dzieło nie ma szans ujrzeć światła dziennego. I właśnie tę ostatnią rolę w świecie mebli odgrywają stelaże oraz różnego rodzaju systemy meblowe. Dlaczego są one tak ważne?

Stelaże pełnią rolę „szarej eminencji”, czyli kogoś, kto znajduje się w cieniu, nie na pierwszej linii frontu, lecz mimo to ma wpływ na całościowy obraz sytuacji. Wyobraź sobie stolik restauracyjny, którego blat doskonale wkomponowuje się w klimat lokalu. Albo łóżko z materacem tak wygodnym, że nie chce się z niego wstawać. Albo wygodny, obszerny stół w laboratorium chemicznym.

A teraz pomyśl, co by było, gdyby w każdym z tych mebli nastąpiła nieoczekiwana awaria. O ile w przypadku łóżka skończyłoby się to prawdopodobnie na śmiechu, to w laboratorium mogłoby dojść do zupełnie nieoczekiwanej reakcji. A w restauracji, jeśli byłoby to decydujące spotkanie biznesowe, podczas którego na ważnego kontrahenta wylewa się zawartość talerzy – negocjacje mogłyby się zakończyć fiaskiem.

Do czego służą stelaże?

Stelaże to konstrukcje podtrzymujące właściwą, roboczą część mebla. W przypadku biurek i różnego rodzaju stolików są to blaty, natomiast stelaże w łóżkach podtrzymują materac, wspomagając jego pracę. Stelaże mogą być zupełnie statyczne lub też mieć elementy ruchome, dzięki którym możliwa jest zmiana nachylenia płaszczyzny blatu lub fragmentu łóżka. Coraz częstszym rozwiązaniem są stelaże, których ruchomość wspomagana jest przed systemy elektryczne.

Co to są systemy meblowe?

Systemy meblowe to mechanizmy prawie zupełnie ukryte przed wzrokiem użytkownika. Zadaniem systemów jest sprawienie, by codzienne korzystanie z mebli było jak najbardziej komfortowe. W pewnym sensie systemy robią więc wszystko, by działać niezauważalnie. Przykładami tego rodzaju rozwiązań są systemy szufladowe, centralne zamki pozwalające na przykład jednym ruchem zamknąć lub otworzyć kilka szuflad, czy wreszcie tzw. media porty, dzięki którym dostęp do gniazdek elektrycznych jest możliwy wprost z poziomu blatu biurek lub stołów.

Jeśli jesteś producentem mebli i szukasz komponentów, które nie tylko będą dotrzymywać kroku najlepszym pod względem designu, lecz również rozwiązań technicznych, zwróć uwagę na firmę Miladesign – projektanta i producenta metalowych stelaży do mebli. Szczegółowe informacje na temat firmy i jej oferty znajdziesz na stronie internetowej www.miladesign.com.pl

Targi meblarskie, czyli czym tym razem zadziwiliśmy branżę

Na koniec zobacz, czym Miladesign zachwyciła gości targów branżowych Meble Polska 2016:

Nowe produkty z grupy BISTRO, czyli różnego rodzaju sztaplowane podstawy do stolików restauracyjnych, kawiarnianych, barowych, występujące w następujących wersjach:

  • na 3 lub 4 nogach ze specjalnym węzłem konstrukcyjnym stabilizującym całość oraz płytką montażową lub głowicą uchylną umożliwiającą złożenie blatu o 90 stopni,
  • bardzo stabilne podstawy z talerzami krzyżowymi, dostępne również z płytką montażową lub głowicą uchylną umożliwiającą złożenie blatu o 90 stopni.

Konstrukcje typu workbench:

  • stanowisko dwuosobowe z regulacją elektryczną LINEAR TWIN, w których każdy blat jest sterowany oddzielnie za pomocą pilota góra/dół, zaś każdy z systemów elektrycznych wyposażony jest w system antykolizyjny z możliwością ustawienia czułości do wymagań użytkownika.
  • stanowisko dwuosobowe z akcesoriami. Stanowisko na bazie ramy podwójnej połączonej belkami przez długość blatu. Każdy blat wyposażony w mechanizm przesuwania 120 mm umożliwiając dostęp do okablowania. Centralny kanał kablowy łączony z ramami i wyposażony w belkę, do której można zamontować wsporniki przegród płytowych lub szklanych. Dodatkowo system jest wyposażony w zawieszane półki umożliwiające organizację pracy użytkownikowi.
[avg] ([per]) [total] vote[s]