Coraz częściej rezygnujemy w naszych domach z  firan i zasłon, jednak nie chcemy, aby każdy, kto przechodzi koło naszego domu, widział przez okno, co robimy. Więc musimy podjąć decyzję, jak i czym chcemy zasłonić swoje okna tak, aby dodatkowo wyglądały elegancko i estetycznie. Bardzo modne, proste, ładne i łatwe w utrzymaniu czystości są rolety, które montujemy w oknach, na ich  ramach lub na ścianie albo rolety zewnętrzne montowane na zewnątrz budynku.

Rolety w oknach

Wybór rolet jest bardzo łatwy, gdyż na naszym rynku jest  ich bardzo duża propozycja kolorystyczna, więc możemy je również potraktować jako dodatkową ozdobę okna jak i  nawet całego wnętrza. Montaż rolet w oknach jest bardzo prosty i szybki, nie uszkadza okien, rolety są zamontowane w plastikowych osłonach, co pozwala na ich utrzymaniu cały czas w jednakowej pozycji, tzn. nie poruszają się gdy otworzymy okno a, jest duży wiatr . Rolety są w stu procentach lepsze od żaluzji  ich tkaniny są delikatne i nie osiada na nich kurz tak jak na roletach .Ładne kolorowe rolety mogą same wisieć w oknach bez dodatkowych firan lub zasłon ,wystarczy na parapecie postawić kwiatek w doniczce i okno będzie wyglądało zawsze elegancko i schludnie .Rolety z żyłkami po bokach są tańsze od tych montowanych w oknach z bocznymi  plastikowymi listewkami , także są bardzo trwałe niehałaśliwe, nie poruszają się dzięki tym żyłkom gdy okno jest uchylone .

Grubość tkaniny i kolor są ważne

Tak, jeżeli zdecydujemy się na montaż rolet w oknach musimy wybrać odpowiedni materiał, z jakiego są wykonane, gdyż zadecyduje to o tym, czy będzie więcej czy mniej słońca przez nie przechodziło. Jeżeli wybierzemy cieńsze o jasnym kolorze, nawet przy ich zasłonięciu może być bardzo widno w pomieszczeniu. Chcąc mieć pomieszczenie w ciągu dnia bardziej przyciemnione, np. w pokoju małego dziecka, które bardzo często śpi w dzień – powinniśmy wybrać rolety z grubszej tkaniny i w ciemniejszym kolorze.

Rate this post