Rolety zewnętrzne stanowią skuteczną barierę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w upalne dni, a także przez hałasem docierającym z zewnątrz. Są również doceniane przez osoby, którym zależy na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia w nocy. Warto wiedzieć, że takie przysłony mogą stanowić również element ochrony antywłamaniowej. Szczególnie jeśli wybierzesz modele z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Rolety zewnętrzne – czy warto?

Rolety zewnętrzne są chętnie montowane w domach jednorodzinnych, które z racji swojego położenia są bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych niż mieszkania w blokach. Jeśli jednak mieszkasz na parterze domu wielorodzinnego, takie rozwiązanie również może przynieść Ci wiele korzyści.

Przede wszystkim rolety pozwalają na odcięcie się od hałasów dobiegających z zewnątrz oraz na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, jeśli jest taka potrzeba

– podkreśla pracownik firmy Rogmar.

Nie można zapomnieć również o funkcji ochrony antywłamaniowej. Uzyskasz taki efekt, nawet jeśli wybierzesz podstawowy model bez elementów chroniących stricte przed kradzieżą. Próba podniesienia przesłon przez osobę niepowołaną powoduje tak duży hałas, że intruz z pewnością zrezygnuje z usiłowania przedostania się do mieszkania.

Rolety zewnętrzne – ochrona Twojego domu

Decyzja o montażu rolet zewnętrznych może być strzałem w dziesiątkę, jeśli mieszkasz w nieciekawej okolicy i obawiasz się wandalizmu. Zdecyduj się na nie także, jeśli Twój dom znajduje się na odludziu i nie czujesz się pewnie, szczególnie nocą. Wiele włamań jest dokonywanych właśnie poprzez otwarcie drzwi tarasowych lub wybicie okna, dlatego te miejsca wymagają szczególnej uwagi.

Jeśli chcesz poprawić swoje bezpieczeństwo, nie musisz inwestować w zaawansowane technologicznie rolety antywłamaniowe. Zastosowanie standardowych modeli także się sprawdzi. Przede wszystkim rolety zewnętrzne są wysoce odporne na zniszczenie, np. uderzenie twardymi przedmiotami. Próby takich działań powodują również bardzo duży hałas, którzy odstraszy intruzów.

Ponadto przysłony zewnętrzne zostały tak skonstruowane, aby ich otwarcie z zewnątrz było niemożliwe lub utrudnione. Warto także wspomnieć o funkcji prewencyjnej – domy wyposażone w rolety rzadziej padają łupem rabusiów, ponieważ włamanie do nich jest uznawane za zbyt problematyczne.

W sprzedaży dostępne są również rolety typowo antywłamaniowe. Są to produkty wyposażone w szereg dodatkowych zabezpieczeń. Warto kierować się symbolami zamieszczonymi przez producenta, czyli oznaczeniem RC. Im wyższy numer towarzyszy symbolowi, tym rolety są bardziej odporne na ingerencję z zewnątrz.

Rate this post