Chociaż szczęśliwi czasu nie liczą, w każdym domu potrzebny jest zegar. Zawsze wskaże nam godzinę, dlatego nigdy nie spóźnimy się do pracy, szkoły czy na ważne spotkanie. Wyróżnia się wiele rodzajów zegarów. Powinniśmy dobierać je zgodnie z naszymi potrzebami i wystrojem domu. Z jakimi typami urządzeń do odmierzania czasu wobec tego możemy się spotkać?

Zegary cyfrowe

Na półce koło łóżka zawsze powinien stać niewielki zegar cyfrowy. Mając go pod ręką, możemy ustawić budzić i szybko wyłączyć go rano, zanim zdąży zbudzić pozostałych domowników. Zegary cyfrowe są łatwe w obsłudze. Można zmienić jasność wyświetlacza, aby nie raził nas w nocy, kiedy przebudzimy się do dziecka albo po prostu będziemy chcieli sprawdzić, która jest godzina. Dostępne są także różne kolory wyświetlacza, w zależności od naszych upodobań.

Zegary kominkowe

Drugim rodzajem zegarów są zegary kominkowe. Nie musimy stawiać ich na kominku – wystarczy komoda czy stół. Są bardzo eleganckie i wytworne. Mogą mieć drewniane, metalowe czy plastikowe ramy. Dobierzmy ich charakter wedle stylu, w jakim zaaranżowaliśmy nasz dom, a na pewno staną się jego pięknym dopełnieniem.

Zegary stojące

Jeśli mamy dużo miejsca w przedpokoju bądź idealne miejsce w salonie, możemy sobie pozwolić na zegar stojący. Wyróżnia się zegary mechaniczne nakręcane oraz wagowe. Są bardzo wytworne. Mogą wybijać pełne godziny i połówki, można też wyłączyć tę funkcję, jeśli nam przeszkadza, szczególnie w nocy.

Zegary szafkowe-wiszące

Bardzo popularne są także zegary szafkowe-wiszące. Można powiesić je w każdym pokoju, zawsze wiedząc, która jest godzina. Warte uwagi są zegary z kukułką. Co istotne, w zegarach montowane są specjalne czujniki, które wyłączają kukułkę, kiedy w pomieszczeniu jest ciemno – tłumaczy nasz rozmówca ze sklepu internetowego Demus. Zegary wiszące mogą mieć mechanizm sprężynowy, wagowy albo kwarcowy.

Zegary ścienne

Zegary ścienne to idealny pomysł do kuchni bądź jadalni. Mają nowoczesny wygląd, a zasilane są na baterie. W sprzedaży dostępne są zarówno zegary drewniane, szklane, z plastiku, aluminiowe, a także ścienne zegary podświetlane. Nawet w nocy bez problemu sprawdzimy na nich godzinę.

[avg] ([per]) [total] vote[s]