Urządzając nowy dom czy mieszkanie, warto zadbać nie tylko o meble i inne elementy wyposażenia, ale też o asortyment domowy. Istnieje wiele elementów, których obecność jest niezbędna w każdej nieruchomości. Mowa głównie o artykułach gospodarstwa domowego, bez których wykonywanie codziennych czynności może być znacznie utrudnione. W jakie przybory do utrzymania czystości warto zainwestować? Podpowiadamy.

Akcesoria do mycia podłóg i nie tylko

Mycie podłóg wymaga odpowiedniego przygotowania. Utrzymanie ich w czystości za pomocą odkurzacza może nie być wystarczające. Stąd też w każdym domu powinny się znaleźć szczotka na kiju, mniejsza zmiotka i oczywiście szufelka. Akcesoria te pozwalają w szybki i prosty sposób pozbyć się sypkich zabrudzeń, takich jak piach i okruszki czy rozsypane produkty spożywcze.

Nie są niestety pomocne przy usuwaniu mocniejszych zabrudzeń np. plam. W celu ich pozbycia się konieczne jest zainwestowanie w solidne wiadro, mop do mycia podłóg, szmatki i oczywiście płyny – wyjaśnia ekspert z internetowego sklepu AleZakupy.pl.

Wybierając właściwe artykuły, warto zwrócić na ich jakość oraz przeznaczenie. Jeśli chodzi o detergenty, to inne są polecane do podłóg drewnianych, a jeszcze inne do ceramicznych czy winylowych. Odpowiednie ich dopasowanie nie tylko ułatwia utrzymanie czystych powierzchni, ale przede wszystkim pozwala wydłużyć ich trwałość i zapewnić nieskazitelny wygląd.

Akcesoria do prania

W każdym domu częściej lub rzadziej jest wykonywane pranie. Oczywiście podstawowym urządzeniem, które do tego służy, jest pralka, jednak pozwala ona uzyskać zadowalające efekty tylko w połączeniu z dodatkowymi środkami. Wśród obowiązkowych elementów trzeba wymienić proszki/kapsułki/płyny do prania oraz oczywiście płyny do płukania. Warto zainwestować w kilka wariantów: do białej, kolorowej i ciemnej odzieży. Stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, zwiększają trwałość materiałów, ale też utrzymują je w nienagannym stanie.

Wśród asortymentu domowego powinna się znaleźć również suszarka i deska do prasowania. Pierwszy element, jak sama nazwa wskazuje, ułatwia suszenie odzieży. Suszarki są dostępne w różnych wariantach, stąd też doskonale sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach. Mogą być wolnostojące, ścienne, sufitowe czy też wieżowe. Wysuszone pranie wymaga często prasowania, a to ułatwi odpowiedniej wielkości deska do prasowania. Większe modele ułatwiają usuwanie zagnieceń z materiałów o dużej objętości. Dodatkowo, dzięki specjalnym powłokom oddającym ciepło, przyśpieszają wykonywanie czynności.

Rate this post