Sypialnia to niezwykłe pomieszczenie. W niej bowiem śpisz, relaksujesz się, odcinasz od wszystkiego, co przez cały dzień obciążało twoją głowę. To więc bardzo ważne, by właściwie ją zaaranżować i wybrać odpowiednie oświetlenie. Praktyczne lampy sufitowe to jedno, istotne są jednak również nastrojowe lampy stojące i uzupełniające je oświetlenie nocne. Podpowiadamy, jakie lampy sprawdzą się w twojej sypialni.

Lampy stojące – dla odpowiedniego nastroju

Okazuje się, że lampy stojące są coraz chętniej wybierane jako oświetlenie sypialni. Są nie tylko uzupełnieniem, ale także z powodzeniem zastępują główne oświetlenie sufitowe! Nic w tym dziwnego – na ich korzyść przemawia cały szereg istotnych zalet. Najważniejsza zaś jest taka, że lampy podłogowe są w pełni mobilne. Jeśli więc będziesz miał ochotę na zmiany bez zaczynania remontu, istnieje możliwość przestawiania ich z miejsca na miejsce. Twoja sypialnia może nabrać zupełnie nowego charakteru.

Lampy stojące to bardzo praktyczne, ale także przyjemne źródło światła bocznego. Warto postawić je przy garderobie czy toaletce, by podkreślić dany fragment starannej aranżacji wnętrza. Praktycznym umiejscowieniem jest też niewielka odległość od wezgłowia łóżka, skąd można je włączać i wyłączać bez konieczności wstawania.

Lampy podłogowe, zwłaszcza z możliwością nakierowania strumienia światła, są bardzo praktyczne dla osób, które lubią czytać przed spaniem. Dzięki dostępowi do bardzo zróżnicowanych modeli i wzorów, każdy z nas znajdzie coś odpowiadającego jego gustom i obranemu w sypialni stylowi. Nie potrzebujemy na nie dużo miejsca, więc lampy podłogowe sprawdzą się również w niewielkich kawalerkach.

Kinkiety i lampy ścienne

Choć lampy sufitowe wciąż są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami oświetleniowymi do sypialni, dużym powodzeniem cieszą się również kinkiety. Jako dekoracja sprawdzają się bowiem fenomenalnie. Sypialnia zyskuje wyraźną aranżację, ale zwiększa się także jej funkcjonalność. Okazuje się, że lampy ścienne dają niezliczone możliwości dekoracyjne.

Warto jednak pamiętać, by kinkiety montować we właściwych miejscach. Najbardziej praktyczne są lampy ścienne zamontowane za wezgłowiem łóżka. Sprawdzają się również przy lustrze czy obrazie, którego obecność chcemy podkreślić w pomieszczeniu. Zwróć uwagę na kinkiety z możliwością regulacji kierunku oświetlenia.

Niezależnie od tego, jakie oświetlenie do sypialni wybierzesz, pamiętaj, że lampy ścienne, podłogowe, kinkiety czy lampki nocne muszą do siebie pasować. Odpowiednie ich ustawienie i utrzymanie w jednym stylu sprawiają, że w pomieszczeniu łatwiej jest zasnąć i efektywniej się wypoczywa.

Lampki nocne w sypialni

Od lat nieodłącznym elementem każdej sypialni stały się praktyczne lampki stołowe, nazywane ze względu na swoje przeznaczenie – nocnymi. Ustawiamy je w pobliżu łóżek, najczęściej na specjalnych małych szafkach, by w każdej chwili móc sięgnąć do włącznika. To właśnie wygodna kontrola tego rodzaju oświetlenia sprawia, że tak bardzo lubimy lampki stołowe w sypialni.

Okazuje się jednak, że lampka nocna może być także modelem wiszącym czy podłogowym. Są większe, mniej mobilne, ale równie funkcjonalne. Dzięki wykonaniu w wielu wzorach i kolorach pozostają równie piękne i z pewnością sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających domowników.

Wybierając lampki stołowe służące jako dodatkowe oświetlenie nocne warto zwrócić uwagę na modele, które zapewniają delikatnie rozproszone, nierażące światło. W bogatych ofertach kolejnych producentów znajdziesz jednak bez trudu także rozwiązania oferujące mocne oświetlenie kierunkowe. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Rate this post