Stoły to dla większości z nas centrum życia rodzinnego lub towarzyskiego, przy których uwielbiamy wspólne spędzanie wolnego czasu, jedzenie posiłków, czy świętowanie ważnych okazji. Kiedy wybieramy meble do naszego domu lub mieszkania, zależy nam nie tylko na ich ciekawym wyglądzie, ale także na solidności. Jakie nowoczesne stoły do salonu wybieramy najchętniej? Przygotowaliśmy przegląd ofertowy.

Stoły ze szklanym blatem

Jedne z najmodniejszych obecnie stołów, które pasują do wnętrz urządzanych właściwie w każdym stylu, są stoły ze szklanymi blatami, które wyglądają na lekkie, ale jednocześnie solidne meble.

Stoły ze szklanymi blatami prezentują się zwykle delikatniej, jednak nie musimy się obawiać, że porysujemy blat – mówi nam przedstawiciel importera włoskich mebli ItaliaStyle.pl z Ząbkowic Śląskich.

Stół ze szklanym blatem wystarczy przetrzeć zwykłym płynem do mycia naczyń, do mycia szyb i luster lub po prostu wodą z octem. Detergenty tego typu nie pozostawiają na blacie żadnych śladów. Oczywiście warto też zadbać o solidne i bezpieczne podkładki pod naczynia, które dodatkowo nadadzą salonowi charakteru, jednak nie jest to rozwiązanie niezbędne.

Drewniany stół z szufladami

Inne rozwiązanie, na które często się decydujemy, to drewniane stoły z szufladami, które świetnie sprawdzają się na przykład w salonach otwartych na kuchnię. W szufladach możemy schować rzadziej używane narzędzia kuchenne, sztućce, serwetki i inne przydatne przedmioty. Drewniany stół z szufladami może prezentować się naprawdę okazale – od naszych preferencji zależy, czy dobierzemy do niego masywne krzesła, by całość wyglądała solidnie, albo lekkie krzesła, które nadadzą salonowi i kuchni delikatności.

Stoły rozkładane z różnych materiałów

Kolejne rozwiązanie, które cenią sobie przede wszystkim właściciele niewielkich mieszkań, to stoły rozkładane z różnych materiałów – przede wszystkim drewna, ale też elementami z tworzyw sztucznych. Kiedy mieszkamy w pojedynkę, we dwoje i nie często zdarza się, że odwiedza nas większa grupa osób, rozkładany stół to świetne rozwiązanie. Na co dzień mamy więcej wolnej przestrzeni, a w razie potrzeby możemy bez problemu usadowić przy stole naszych gości.

Na koniec warto dodać, że jeśli to w kuchni mamy miejsce, gdzie spożywamy razem posiłki, do salonu możemy śmiało wybrać ławęniższy stół, który nie będzie przesłaniał nam telewizora. Ława to ciekawe rozwiązanie do salonowego kącika kawowego! Wybór nowoczesnych mebli jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]