Umeblowanie mieszkania może nam sprawić kłopot. Pojawia się wtedy dylemat – czy wybrać meble w gotowych zestawach czy na wymiar? Gotowe zestawy mebli, to dla mniej wymagających dobre rozwiązanie. Są estetyczne, zazwyczaj dostępne od ręki i stosunkowo tanie, ale nie w każdym pomieszczeniu można je ustawić. Na pewno też nie dorównają urodą oraz trwałością, meblom wyprodukowanym przez warsztat stolarski.

Meble w gotowych zestawach – czy warto je kupić?

Odpowiedź na to pytanie zależy od przestrzeni, którą mamy urządzić i… od zasobności naszego portfela. W większych pomieszczeniach, o regularnych kształtach, gotowe zestawy zdadzą egzamin, oszczędzając nasze pieniądze. Dotyczy to zwłaszcza mebli, które pozwalają na samodzielny montaż, co jeszcze zmniejszy wydatek. Ale coś za coś – wadą gotowych mebli jest jakość materiałów – te najtańsze mogą być wykonane z płyt wiórowych, podatnych na uszkodzenia i działanie wilgoci. Mają też określone przez producenta wymiary, dlatego możliwe, że wybrana w sklepie szafa nie zmieści się we wnęce, w której planowaliśmy ją umieścić… Również dyskusyjne są kwestie wzornictwa i estetyki gotowych mebli. Oczywiście można znaleźć atrakcyjne zestawy, będące sensownym kompromisem między jakością a ceną, ale klienci poszukujący oryginalności nie zdecydują się na ten wariant – wybiorą meble na wymiar, które wykonują na zamówienie firmy stolarskie, takie jak Meblomet z Raciborza. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie powierzchni kuchni czy salonu, przy wyeksponowaniu wszystkich zalet wnętrza.

Kiedy wybrać meble na wymiar?

Meble na wymiar pozwolą na precyzyjne zagospodarowanie każdego pomieszczenia, nadając mu indywidualny charakter. Dzięki temu dostępną przestrzeń będzie można gustownie i funkcjonalnie urządzić. Dobrze zaprojektowane szafki i komody bez trudu ustawimy we wnękach pod schodami czy na poddaszu o skośnym dachu. To możliwości, o których w przypadku mebli w gotowych zestawach, można zazwyczaj tylko pomarzyć. Jeśli zdecydujemy się zamówić meble na wymiar, powinny one spełniać wszystkie nasze oczekiwania pod względem estetyki, materiałów, z których zostaną wykonane i funkcjonalności. Ważne jest też, żeby dopasować je do kolorystyki i stylu innych sprzętów domowych, o ile takie są, aby stworzyć harmonijną całość. Meble na wymiar są oczywiście droższe od gotowych i zwykle trzeba na nie poczekać kilka tygodni, jeśli jednak zależy nam na wymarzonym efekcie – z pewnością warto.

Rate this post