Meble skandynawskie charakteryzują się prostotą formy oraz minimalizmem. Często wykonane z drewna, malowane na biało lub w formie olejowanego drewna. W ostatnich latach styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych w aranżacji wnętrz.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz jest hitem od kilku sezonów. Nawiązuje on przede wszystkim do natury. Często łączy się go trochę ze stylem boho. Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim będzie bardzo minimalistyczne i proste, ale jednocześnie niezwykle atrakcyjne i przytulne. W pomieszczeniach zaaranżowanych w skandynawskim stylu dominować będą jasne barwy, naturalne dodatki, bardzo często surowe, drewniane meble. Pomimo że jest to styl nieco chłodny, to efekt końcowy zawsze daje nam wnętrze niezwykle przytulne. Efekt ten można uzyskać poprzez meble z naturalnego drewna i odpowiednie dodatki. A wśród dodatków królują tutaj tekstylia, które „ocieplą” wnętrze. W stylu skandynawskim najpopularniejszymi dodatkami są rozmaite poduszki, pledy i koce. Duże znaczenie w stylu skandynawskim ma oświetlenie. We wnętrzu rozmieścić można lampy podłogowe lub stołowe, które wieczorem stworzą w pomieszczeniu ciepły i przytulny klimat.

Meble skandynawskie – czyli jakie?

Meble skandynawskie to przede wszystkim meble z naturalnego drewna, które przyjazne będą naszemu środowisku. Charakteryzują się prostymi formami, często są to geometryczne kształty. Meble do wnętrza w stylu skandynawskim występują zarówno w swoim naturalnym wybarwieniu, jak i w kolorach. Najczęściej jest to kolor biały, dla kontrastu w wielu aranżacjach wykorzystuje się meble czarne. Designerskie meble w stylu skandynawskim to jednak nie tylko sam piękny wygląd. Są one również praktyczne i funkcjonalne, co gwarantuje komfort i wygodę codziennego przebywania w danym pomieszczeniu.

Gdzie kupić jakościowe meble i dodatki w skandynawskim stylu?

W sklepie internetowym Bohemian Living znajdziesz najwyższej jakości meble i dodatki w stylu skandynawskim. W jednym miejscu kupisz wszystko to, co potrzebne do urządzenia stylowego i funkcjonalnego wnętrza. W ofercie znajdziesz designerskie stoliki kawowe, wygodne fotele i krzesła, stylowe konsole i wiele innych mebli. To co wyróżnia wszystkie produkty, to najwyższa jakość wykonania i perfekcyjne wykończenie. Znajdziesz tu wszystko czego potrzeba do stworzenia niebanalnego wnętrza w skandynawskim stylu.

Rate this post