Dozowniki na ręczniki toaletowe to must have każdej publicznej łazienki. Zobaczysz je w galerii handlowej, w zakładzie pracy, restauracji, przychodni i w wielu innych placówkach. Mało osób zwraca na nie uwagę – są traktowane jak nieodłączny element wyposażenia. A dobre dozowniki decydują o utrzymaniu higieny, zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów oraz pozwalają oszczędzić papier. Które zatem są najlepsze?

Dozowniki ręczników toaletowych – jakie są dostępne?

Dozowniki ręczników toaletowych idealnie sprawdzają się w każdym miejscu, które charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. Dzięki nim można w bezpieczny sposób korzystać z dostępnych ręczników, bez obaw o naruszenie zasad higieny. Dozowniki minimalizują ryzyko przenoszenia bakterii i dozują właściwą ilość papieru, co przekłada się też na jego oszczędność.

– Ręczniki toaletowe można dozować ręcznie i automatycznie. W tym pierwszym przypadku dozownik jest obsługiwany manualnie. Aby wydostać papier, należy pociągnąć za jego wystającą końcówkę. To urządzenie jest najkorzystniejsze cenowo. Dozowniki automatyczne są natomiast wyposażone w fotokomórkę i reagują na ruch. Kiedy użytkownik zbliży dłonie do podajnika, wówczas artykuł higieniczny wydostanie się z niego samodzielnie – mówi specjalista z firmy Petrus Serwis.

Największą popularnością cieszą się dozowniki automatyczne, które minimalizują zużycie papieru i ograniczają ilość odpadów. Nowoczesny mechanizm umożliwia regulację długości podawanego odcinka i opóźnia wydawanie kolejnego fragmentu papieru. Dzięki temu użytkownik nie zużywa niepotrzebnie zbyt dużej ilości ręczników.

Dodatkowym bonusem takiego rozwiązania jest jego higieniczność – nie jest potrzebny kontakt dłoni z powierzchnią dozownika, dotykamy tylko kawałka ręcznika, który zużywamy.

Dozowniki mają różną pojemność, która jest zależna od danego modelu. Ponadto występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do designu wnętrza.

Co wyróżnia dobry dozownik ręczników toaletowych?

Dobre dozowniki ręczników toaletowych są wykonane z solidnych materiałów, takich jak stal nierdzewna lub szczotkowana. Ta druga jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości, nie są na niej również widoczne zarysowania. Wysokiej jakości dozownik powinien być także wyposażony w okienko do kontroli ilości ręczników i solidne zamykanie na przykład na kluczyk. 

Dozowniki idealnie sprawdzą się nie tylko w obiektach użytku publicznego, ale też w mieszkaniach. Warto więc zainwestować w ten higieniczny niezbędnik i dopasować go do własnego wnętrza!

Rate this post