W dobie powszechnej automatyzacji często zapominamy o dobrodziejstwach, jakie oferują tradycyjne metody wytwórstwa. Nad jakość przedkładamy ilość, co skutkuje uzyskaniem niesatysfakcjonującego wyrobu. Plaga masowej produkcji dotyka w dużej mierze także przemysłu meblarskiego. Lawinowo spływają na nas atrakcyjne wizualnie modele krzeseł, foteli czy ławek, które w praktyce okazują się nietrwałe i niesolidne. Ileż więcej moglibyśmy zyskać, gdyby te same meble wykonano metodą rękodzielniczą…

Niezawodne rzemiosło

Nie ma nic bardziej niezawodnego, niż ręka doświadczonego rzemieślnika. Indywidualne podejście do produkowanego mebla sprawia, że cechuje się on najwyższą jakością. Produkcja ręczna – wbrew powszechnym wyobrażeniom – wcale nie jest archaiczna. Wysiłkowi ludzkich dłoni towarzyszą bowiem nowoczesne narzędzia, używane po to, aby wyrób finalny prezentował się jak najlepiej – komentuje ekspert firmy Scarlett Meble, słynącej z wykonywanych ręcznie, luksusowych mebli w stylu Chesterfield.

Polegając na człowieku, unikamy pomyłek, wynikłych z fabrycznego przetwarzania poszczególnych elementów foteli, sof czy krzeseł. Jeśli natomiast jakieś błędy w procesie rzemieślniczym wystąpią (wszak mylić się, jest rzeczą ludzką…), są natychmiast wychwytywane i korygowane.

Indywidualizacja stylu

Meble to ważny element wystroju wnętrz, determinujący ich postrzeganie w oczach osób postronnych – rodziny czy znajomych, ale także nas samych. Czy nie lepiej posiadać mebel, dosłownie skrojony do naszych potrzeb i oczekiwań estetycznych? W przypadku wyrobów fabrycznych, nie jest to możliwe. Są one produkowane masowo i powielane w sprzedaży.

Korzystając z usług sklepu, który trudni się produkcją ręczną, mamy o wiele szersze pole manewru. Możemy porozumieć się m.in. co do wymiarów mebla, wybarwienia elementów drewnianych czy też gatunku zastosowanej tkaniny (w przypadku mebli tapicerowanych). Zainwestowanie w meble wykonane ręcznie to gwarancja pełnej satysfakcji, wynikłej z uzyskania wyrobów unikalnych, a zarazem nowoczesnych, luksusowych i bezkonkurencyjnych jakościowo – podsumowuje specjalista Scarlett Meble.

[avg] ([per]) [total] vote[s]