Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Jej urządzenie może być poważnym wyzwaniem. Wbrew pozorom, nie zawsze duże wnętrza planuje się szybciej i prościej. Poza walorami estetycznymi warto wziąć pod uwagę funkcjonalność i wygodę codziennego użytkowania. Najważniejszym elementem wyposażenia są meble. Zdecydować się na wersję na wymiar czy może gotowe zestawy? Podpowiadamy.

Gotowe zestawy mebli kuchennych – dlaczego warto?

Główną zaletą gotowych mebli kuchennych jest cena – są dużo tańsze niż te wykonywane na wymiar. Dodatkowo są łatwiej dostępne i szybciej można je nabyć. Część osób zwraca również uwagę na łatwy montaż i demontaż tego typu zestawów, co pozwala wykorzystać je również w momencie przeprowadzki. Ważnym plusem rozwiązania jest możliwość dowolnej zmiany aranżacji wnętrza poprzez wymianę frontów, uchwytów czy innych elementów. Koszt tych zmian nie jest wysoki, a pozwala szybko odmienić wnętrze.

A może meble na wymiar?

Pomimo iż gotowe meble kuchenne cieszą się dużą popularnością, to nadal nie słabnie zainteresowanie tymi wykonywanymi na wymiar. Tą możliwość szczególnie doceniają właściciele niewielkich i trudno ustawnych przestrzeni. W takim przypadku meble na zamówienie nie tylko pozwalają najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, ale też często są jedynym rozwiązaniem – wyjaśnia ekspert z firmy HandCraft Polska Sp. z o.o.. Dzięki nim można nie tylko podkreślić atuty, ale też ukryć niedoskonałości np. skosy. Odpowiednio zaprojektowane wnęki mogą z mało funkcjonalnych obszarów stać się ważnym elementem kuchni.

Z możliwości zaprojektowania kuchni cieszą się również osoby, które mają swoją wizję i plan na wnętrze. Projektowanie daje wręcz nieograniczone możliwości. Wybór dotyczy zarówno rodzaju szafek, ich wielkości, ale też zastosowanych frontów, uchwytów, faktur, jak i kolorystyki.

Z całą pewnością tak zaprojektowane wnętrze pozwoli stworzyć wymarzoną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęty AGD. Do wykonania projektu mebli na wymiar warto się odpowiednio przygotować. Specjaliści polecają wcześniejsze dokładne przemyślenie elementów, które mają się znaleźć we wnętrzu. Dopiero później warto oglądać przykładowe aranżacje i wybierać właściwe. Nie bez znaczenia jest także budżet – jego określenie ułatwia podjęcie decyzji, ale też jest pomocne przy wyborze poszczególnych elementów. Nie oznacza to oczywiście, że kuchnia powinna składać się z najtańszego wyposażenia, choć w pewnych obszarach warto pójść na kompromis.

Rate this post