Kuchnia jest chyba jednym z ulubionych pomieszczeń w mieszkaniu. Dzięki gotowaniu (i jedzeniu!) zacieśniamy nasze więzi z najbliższymi oraz przyjaciółmi, a także możemy odkryć w sobie pasję do gotowania. Dlatego coraz większą wagę przykładamy do tego, żeby oprócz funkcjonalności była też pięknym i cieszącym oko pomieszczeniem. Przedstawiamy wam trzy najmodniejsze style w urządzaniu kuchni – z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

  • Styl skandynawski

Jasne drewno, biel, proste wzory – tym wszystkim charakteryzuje się styl skandynawski, który od wielu sezonów króluje w naszych mieszkaniach. W kuchni sprawdza się wyjątkowo dobrze właśnie przez swoją prostotę. Podstawą kuchni, oprócz oczywiście jedzenia, jest stół, a w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się taki wykonany w całości z jasnego drewna – elegancki i prosty jednocześnie. Dobierając do niego dodatki w kolorze błękitnym czy czerwonym stworzymy piękne miejsce do wspólnego spożywania posiłków.

  • Styl industrialny

Surowy i nie dla każdego. Kuchnia w tym stylu często ma cegły na ścianach, widoczne instalacje elektryczne, czy oświetlenie przypominające lampy prosto z fabryki. To modny, choć wymagający kierunek do urządzenia mieszkania.  Świetnie sprawdza się w przestrzeniach loftowych lub kamienicach. Doskonałym uzupełnieniem kuchni będzie stół wykonany z połączenia drewna i metalu – świetnie połączy styl skandynawski z industrialnym i z pewnością przyciągnie uwagę.

  • Styl nowoczesny

Ciężko jednoznacznie opisać styl nowoczesny. Łączy w sobie wiele różnych czynników. Najważniejszymi elementami są jednak proste, oszczędne formy, bez zbędnych dodatków. Wszystkie dodatki są pochowane, szafki nie mają ozdobnych uchwytów, przeważa kolor biały i szary. Dopełnieniem kuchni w stylu nowoczesnym będzie prosty, nienachlany nowoczesny stół o regularnym drewnianym blacie i modernistycznej, metalowej podstawie.

Stół industrialny z naturalnymi krawędziami od Hoom

Jaki styl najbardziej przypadł wam do gustu? Może macie jakiś inny, który lubicie bardziej? Koniecznie napiszcie!

[avg] ([per]) [total] vote[s]