Kubki papierowe większości kojarzą się po prostu z jednorazowym naczyniem, które zaraz po użyciu wyrzuca się do kosza. Doskonale sprawdzają się na różnego rodzaju przyjęciach czy imprezach, jednak wiele osób nie wie, że kubki papierowe mogą mieć także szereg innych zastosowań. Dziś jednorazowe kubki papierowe to coś znacznie więcej i o tym właśnie będzie poniższy artykuł.

Kubki papierowe idealne na imprezy i przyjęcia

O tym, jak wiele korzyści niesie ze sobą wykorzystanie jednorazowych kubków papierowych podczas przyjęć czy rodzinnych spotkań, można długo mówić. Oszczędzają nam czasu, który należałoby poświęcić na mycie tradycyjnych naczyń, w dowolnej chwili można sięgnąć po następny kubek, gdy najdzie nas ochota na inny napój, a podczas kinderbalu nie trzeba się obawiać, że któreś z dzieci stłucze kubek i w następstwie tego mogłoby się skaleczyć. Możemy wybierać spośród kubków o wielu różnych pojemnościach oraz nabyć dwuwarstwowe kubki termiczne, zatem sprawdzą się one w przypadku każdego rodzaju napoju – gorącej kawy czy herbaty, orzeźwiającej lemoniady, a nawet alkoholu. Kubki papierowe mogą więc z powodzeniem zastąpić tradycyjne kubki czy szklanki. Ważne jest również to, że są ekologiczne i w przeciwieństwie do plastikowych kubków, kubki papierowe ulegają całkowitemu rozkładowi w określonym czasie i mogą być poddane recyklingowi.

Kubki papierowe w restauracjach, kawiarniach i barach

Kubki papierowe, obok papierowych toreb czy słomek, to podstawowe wyposażenie każdego nowoczesnego lokalu gastronomicznego. Ich zastosowanie w restauracjach, lokalach fast-food, barach czy kawiarniach jest pozytywnie postrzegane przez klientów w dobie rosnącej świadomości ekologicznej. Kubki papierowe wykonywane są z odpowiednich, atestowanych materiałów, dzięki czemu doskonale nadają się do spożywania różnych napojów i nie uwalniają do środka szkodliwych substancji, a także pozostają obojętne dla smaku napoju. Istotne jest także, że konstrukcja kubków papierowych jest dostatecznie trwała i poręczna, aby umożliwić komfortowe picie bez ryzyka rozlania zawartości kubka czy ubrudzenia się. Dzięki temu można wyjść naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupy klientów, którzy chcieliby napić się np. ulubionej kawy na wynos z naszej kawiarni.

Kubki papierowe jako doskonała forma reklamy

Dziś, oprócz zwykłych, białych czy jednokolorowych kubków możemy nabyć także spersonalizowane kubki papierowe. Wielu producentów kubków papierowych, jak np. firma Ema-Pol, oferuje wykonanie kubków z dowolnym nadrukiem w doskonałej jakości. Możemy więc wykorzystać kubki papierowe jako nienachalną formę reklamy i umieścić na nich atrakcyjną grafikę z logo firmy, sloganem czy hasłem reklamowym, które z pewnością zapadną użytkownikom w pamięć. Rozwiązanie to okazuje się być na tyle doskonałą formą promocji, że wykorzystywane jest m.in. podczas eventów, rozgrywek sportowych, imprez plenerowych i masowych. Możemy także spotkać spersonalizowane kubki papierowe na pokładzie samolotu, promów czy podczas przejazdu autokarem bądź pociągiem.

Kubki papierowe – nigdy nie jest ich za dużo

W momencie, gdy wydarzenie, na którym promowaliśmy swoją firmę, dobiegło końca lub wykorzystaliśmy mniej papierowych kubków, niż zakupiliśmy i została nam ich duża ilość, zadajemy sobie pytanie, co zrobić z pozostałymi kubkami. Na szczęście nie trzeba się nad tym głowić – przede wszystkim kubki papierowe są lekkie, nie zajmują dużo miejsca oraz można je w łatwy sposób i długo przechowywać. Nie musimy martwić się, że się zmarnują i możemy wykorzystać je przy następnej możliwej okazji, jak rodzinny grill czy impreza masowa. Na przykład kubki, które zakupiliśmy celem reklamy firmy, możemy wykorzystać do uzupełnienia automatów serwujących napoje lub dystrybutorów z wodą znajdujących się na terenie biura. Kubki papierowe mogą też być źródłem kreatywnej zabawy dla dzieci – są bardzo wdzięcznym materiałem twórczym i nie brakuje sposobów na ich wykorzystanie w domach czy przedszkolach. Wystarczy odrobina wyobraźni i taki papierowy kubek może stać się wiatrakiem, kinem, domkiem dla ptaszka lub nauczyć kilku nowych słówek języka obcego.

Rate this post