Aranżacja nowego mieszkania jest zawsze nie lada wyzwaniem. Każdy z członków rodziny ma swoje wyobrażenie na temat wymarzonych „czterech kątów”. Ważne, aby czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo, a wszelkie pomieszczenia oraz meble były funkcjonalne i odpowiednio dopasowane do otaczającej ich przestrzeni. Do aranżacji mieszkania warto wykorzystać szafki wiszące, czyli tzw. kubiki, które idealnie pasują do mniejszych powierzchni i dobrze sprawdzają się w przypadku efektywnego zagospodarowania całego pomieszczenia.

Jak wykorzystać kubiki?

Meble kubikowe stanowią kwadratowe moduły, które można dowolnie ustawiać w całym mieszkaniu. Można je wykorzystać jako półki na ścianę, a także jako osobne pomieszczenie, w środku którego będzie miejsce na aranżację łazienki lub kuchni. Wszystko zależy od upodobań i wyobraźni właścicieli mieszkania. Pomysłów na wykorzystanie kubików jest dużo, a oto te najpopularniejsze:

Kuchnia w kubiku

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest umieszczenie w kubiku całej kuchni. Jest to wygodne, gdy chcemy, aby nie zdominowała ona przestrzeni salonu. Ukryta kuchnia nie rzuca się w oczy, pozwala na spokojne przygotowywanie potraw wewnątrz kubiku oraz na schowanie cennego wyposażenia barku. W czasie rozmów w salonie nie trzeba także co jakiś czas spoglądać na bałagan pozostawiony w kuchni, ponieważ jest on zwyczajnie niewidoczny dla gości. Jeśli nie spędzamy całych godzin przy gotowaniu, a zależy nam na jak największej powierzchni użytkowej całego mieszkania, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Kubiki z kuchnią cieszą się powodzeniem w mniejszych lokalach lub kawalerkach.

Meble kubikowe jako stabilne półki

Kubiki służą również do przechowywania rzeczy. Szafki wiszące świetnie nadają się jako półki na książki, płyty CD lub DVD. Jest to bardzo nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy efektywnie wykorzystać powierzchnię pokoju. Meble w formie kubiku są łatwe do przenoszenia. Dają możliwość swobodnego ustawienia, np. niczym wieżę lub powieszenia na ścianie. Dzięki temu możemy je uporządkować według własnych upodobań i spersonalizować wnętrze pomieszczenia.

Jeżeli szukasz ciekawych inspiracji lub chcesz stworzyć indywidualne meble z pomocą doświadczonych fachowców odwiedź stronę internetową firmy Ewodd, która jest producentem mebli na wymiar. Znajduje się tam specjalny Konfigurator, który pozwoli ci na zaprojektowanie unikalnych mebli dostosowanych do twoich potrzeb.