Obecnie coraz więcej osób stawia na uniwersalne meble, które sprawdzą się doskonale w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. W cenie jest także możliwość dopasowania ich designu do wyposażenia dowolnego wnętrza. Z tego powodu wielu właścicieli domów i mieszkań decyduje się na zakup pojemnych komód. Gdzie znajdują zastosowanie podobne meble?

Komody w różnych pomieszczeniach

Komody kojarzą się głównie z sypialniami, ale mogą być one wykorzystywane również w pomieszczeniach o zupełnie innym przeznaczeniu. W takich meblach zmieści się wiele przedmiotów, a podział na szuflady pozwala na łatwe posegregowanie rzeczy. Ubrania? A może dokumenty czy nieużywana elektronika? Standardowe komody są na tyle pojemne, by umożliwić przechowywanie dużej liczby przedmiotów w uporządkowany sposób.

– Obecnie komody pojawiają się nie tylko w sypialniach, lecz także w salonach oraz na korytarzach. Są one bardzo uniwersalnymi meblami, które pozwalają na umieszczenie zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i w hotelach, a często nawet stylizowanych wnętrzach restauracji. Wszystko ze względu na kompaktowe wymiary i dużą pojemność – tłumaczy specjalista ze sklepu Meble K&D oferującego wyjątkowe komody w wielu wariantach.

Komody to bardzo proste meble, które sprawdzają się doskonale we wnętrzach utrzymanych w dowolnej stylistyce. Minimalistyczne warianty sprawdzą się zarówno w aranżacjach skandynawskich, jak i znacznie bardziej nowoczesnych. Komody drewniane są natomiast idealnym wyborem w przypadku wnętrz rustykalnych, w których stawia się na wykorzystanie naturalnych surowców. Takie meble mogą być wykorzystywane również w salonach i sypialniach w stylu ekologicznym.

Komody w wielu odsłonach

Warto pamiętać również o tym, że eleganckie komody występują w różnych wariantach, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i wymiary. Na rynku znaleźć można propozycje podłużne, kwadratowe, a nawet takie, które wyposażono w szuflady i odkrytą półkę. Ostatni model sprawdzi się idealnie w roli szafki pod telewizor, podczas gdy pozostałe mogą być miejscem do przechowywania ubrań lub przedmiotów codziennego użytku. Na szczególną uwagę zasługują również warianty zawierające nie tylko szuflady, lecz także przestrzenie ukryte za uchylnymi drzwiczkami.

Niektóre komody mają także ozdobne nóżki, które można z łatwością dopasować do pozostałych elementów dekoracyjnych pojawiających się w danym wnętrzu. Podobnie jest również w przypadku charakterystycznych uchwytów. Tak drobne zabiegi w połączeniu z prostą konstrukcją większości komód sprawiają, że meble tego typu znajdują swoje zastosowanie w niemal każdym wnętrzu.

Rate this post