Komoda to wyjątkowo praktyczny, a nawet uniwersalny mebel. Dzięki różnorodności form możemy wybrać komodę idealną na swoje potrzeby, z określoną liczbą szuflad, o wymaganej przez nas powierzchni blatów, na nóżkach lub nie… Komoda daje naprawdę dużo możliwości, a dodatkowo świetnie się prezentuje! Najlepszym przykładem są komody indyjskie.

Komoda – niezastąpiona nie tylko w salonie!

Komoda często ma znaczenie nie tylko praktyczne, ale też reprezentacyjne. W jej szufladach trzymamy drobiazgi na każdą okazję, zarówno takie, po które sięgamy często, jak i te, które wyciągamy sporadycznie. Z drugiej strony fronty szuflad i uchwyty często są zdobione i uwidacznia się w nich smak projektu oraz kunszt rzemieślnika. Komody mogą wyglądać naprawdę pięknie. Dlatego też chętnie stawiamy je w salonie, na widoku. Z jednej strony one same pięknie się prezentują, z drugiej zaś – skrywają wszystko, co powinno pozostać poza zasięgiem wzroku podejmowanych przez nas gości.

Komody sprawdzają się nie tylko w salonach! Ich nieco odchudzone i subtelniejsze odmiany mają zastosowania w pomieszczeniach takich jak przedpokoje, a nawet nowoczesne łazienki.

Komody indyjskie – przegląd

Styl kolonialny idealnie podkreśla wszystkie cechy komody i w tej wersji mebel prezentuje się naprawdę imponująco. Komoda w swej konstrukcji zakłada pewną optyczną ciężkość – najczęściej jest to jednolita bryła kryta ze wszystkich stron. Solidne drewno, często w ciemnych odcieniach, idealnie z tym współgra, niezależnie od tego, czy mebel jest w duchu industrialnym, czy też wyglądem nawiązuje do tradycji indyjskich.

Na stronie www.mebleramadan.pl możemy znaleźć blisko 200 różnych komód kolonialnych, a każda z nich jest niepowtarzalna. Możemy przebierać wśród liczby szuflad i szafek, rozmiarów, kolorów i materiałów, ale zawsze mamy pewność, że nasza komoda indyjska jest wyjątkowa. Stworzona rękami rzemieślników z egzotycznego i bardzo wytrzymałego drewna będzie nam służyła długie lata, nadając uroku salonowi lub innemu miejscu. Komody kolonialne dostępne są w bogactwie, którego próżno szukać w typowych sklepach meblarskich, które stawiają na masową produkcję i powtarzalne wzory. W szufladach komody zrobionej na Półwyspie Indyjskim kryje się urok magicznego Wschodu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]