Zastanawiając się nad montażem klimatyzacji w domu stajemy przed wieloma pytaniami, dotyczącymi przede wszystkim funkcjonalności i wydajności poszukiwanego urządzenia. Choć oczywiście są to najważniejsze kryteria doboru klimatyzatora, coraz częściej zwracamy uwagę także na jego estetykę i staramy się, by był on ozdobą wnętrza, a nie elementem burzącym starannie zaaranżowaną całość.

Brzydkie kaczątka klimatyzacji

Przez wiele lat aspekt estetyczny klimatyzatorów był spychany na dalszy plan, toteż często urządzenia te kojarzą się z nieestetyczną białą skrzynką, upchniętą w kąt pomieszczenia – zauważa nasz rozmówca z firmy HTS.

Na szczęście producenci urządzeń klimatyzacyjnych dziś rozumieją już znaczenie wyglądu wszystkich sprzętów w stylowym wnętrzu i oferują szeroki wybór klimatyzatorów, które można nazwać designerskimi, a nawet artystycznymi. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Klimatyzator Artcool Gallery LG

Energooszczędny klimatyzator ścienny Artcool Gallery od LG to nasz zdecydowany faworyt. Wyjątkowy design urządzenia został również doceniony na licznych wydarzeniach poświęconych designowi, w tym Reddot Design czy Forum Design.

Zewnętrzny panel klimatyzatora tworzy kwadratową ramkę, w której możesz umieścić dowolną grafikę lub zdjęcie. Dzięki takiemu rozwiązaniu w komplecie z klimatyzatorem otrzymujesz nie tylko chłodne, czyste powietrze, ale także piękną ozdobę w postaci obrazu na ścianę. Wybór grafiki zależy już wyłącznie od ciebie, przy czym możesz zmieniać ją tak często, jak zechcesz. Tego typu klimatyzatory dostępne są jedynie w systemach Multi Split.

Klimatyzator Artcool Stylist LG

Kolejne oryginalne rozwiązanie, któremu warto poświęcić kilka słów, również pochodzi z kolekcji Artcool LG. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, natomiast prawdziwym hitem jest możliwość podświetlenia panelu. Kolor podświetlenia regulujemy samodzielnie w zależności od upodobań, czy chwilowego nastroju. Stylist to model dopracowany w każdym szczególe – stylowy, nowoczesny wygląd cechuje nawet dotykowy ekran, służący obsłudze klimatyzatora.

Choć opisane wyżej klimatyzatory LG niewątpliwie zachwycają, producent nie ma monopolu na świetny design – mówi ekspert z przedsiębiorstwa HTS.

Na uwagę zasługują również skromniejsze, ale również piękne urządzenia takie jak Haier Aqua z panelem dostępnym w dwóch wersjach kolorystycznych (czerń i biel) oraz podświetlany model Dawn tego samego producenta czy U-Crown firmy Greee w eleganckiej, srebrnej obudowie.