W nowym budownictwie często przedpokój proponowany jest jako  główne miejsce, z którego można wejść do każdego pomieszczenia  osobno, umieszczone tam są schody na piętro domu oraz szafy, w których możemy powiesić kurtki i schować buty. W tak rozplanowanym przedpokoju ważną rolę odgrywają drzwi, gdyż jest ich tam dużo. Na pewno trzeba dobrać je tak, aby ozdabiały ten przedpokój. Ozdobą drzwi w przedpokoju są klamki. Wybierz najlepsze klamki drzwi do przedpokoju.

Wybór klamek

Wybierając drzwi od razu w sklepie, od razu dopasujmy klamki. Będzie to dużo łatwiejsze. Pamiętajmy, że do drzwi zewnętrznych klamki powinny być wykonane z mocnego tworzywa np. odpowiedni będzie mosiądz. Klamki powinny mieć sprężyny po obu stronach, co uchroni zamek i klamkę przed zepsuciem. Pamiętajmy również, że klamki drzwi wejściowych są najczęściej używane, więc muszą być solidnie wykonane.

Wzory klamek

Jeżeli możemy sobie pozwolić, na naszym rynku mamy propozycję klamek powlekanych złotem, ale dobrze zastanówmy się, gdyż drzwi muszą być odpowiednio dobrane do wnętrza. Bardzo  piękne i nowoczesne są klamki z tworzyw sztucznych. Modne są srebrne, z satyny, chromu, czarnego chromu i niklu. proponowane są różnego rodzaju wzory: proste, zaokrąglone czy wywijane w górę lub dół.