Jeśli marzysz o klimatycznym kominku, jednak nie możesz pozwolić sobie na zainstalowanie klasycznego pieca opalanego drewnem, nic straconego! Oszczędny, niemal bezobsługowy, czysty, lekki i wyjątkowo estetyczny kominek zasilany prądem, emituje realny obraz przedstawiający ogień. Jak działa kominek elektryczny? Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na jego montaż?

Jak działa kominek elektryczny?

Kominek elektryczny to nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w małym mieszkaniu. Urządzenie to wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu możesz delektować się nie tylko emitowanym przez niego ciepłem, ale i widokiem ognia, który do złudzenia przypomina ten prawdziwy. Najnowocześniejsze modele wyposażone są ponadto w syntezator dźwięków, imitujący odgłosy płonących drew. Efektowne płomienie 3D w kominku elektrycznym powstają dzięki zastosowaniu ultradźwięków, wytwarzających mgłę wodną, która podświetlana dodatkowo za pomocą diod LED, umożliwia uzyskanie obrazu trójwymiarowego. Klasyczny, naturalny charakter kominka, podkreśla dodatkowo palenisko, sprawiające wrażenie przestrzennego.

Montaż kominka zasilanego prądem jest prosty i szybki, a jedyny warunek, który musi być spełniony, to bliskość gniazda elektrycznego. Kominek tego typu jest niemal bezobsługowy: sterowanie nim odbywa się za pomocą pilota i obejmuje jedynie moc ogrzewania oraz poziom jasności płomieni. Szeroki wybór kominków elektrycznych znajdziesz w Airhot Kominki w Lublinie.

Kiedy warto zdecydować się na montaż kominka elektrycznego?

Kominek elektryczny sprawdzi się w każdym wnętrzu: od niewielkich mieszkań w bloku wielorodzinnym, po większe domy jednorodzinne. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kominka opalanego drewnem. Możesz zainstalować go także w miejscach pozbawionych przewodów kominowych czy wentylacyjnych. Kominek na prąd pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną: zamontowane w urządzeniu termowentylatory pozwalają na emisję ciepła oraz skuteczne ogrzanie pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na kominek zasilany prądem?

Kominek zasilany prądem ma wiele zalet:

  • jest estetyczny i nowoczesny,
  • jest w pełni bezpieczny: nie brudzi, nie dymi, nie emituje spalin, nie tworzy popiołu ani sadzy,
  • jest niemal bezobsługowy – regulacja jego funkcji odbywa się za pomocą pilota,
  • nie wymaga przewodów kominowych i wentylacyjnych,
  • nie stwarza zagrożenia pożarowego,
  • sprawdza się we wnętrzu, niezależnie od pory roku.