Jedną z najważniejszych wizytówek naszego domu jest niewątpliwie łazienka, której status przez ostatnie lata uległ znacznej zmianie. Obecnie jest to pomieszczenie, w którym, według badań brytyjskich naukowców, spędzamy aż pół roku w ciągu całego życia. Czas ten wykorzystujemy na mycie się, układanie włosów, golenie zarostu czy nakładanie makijażu.

kinkiety

Oświetlenie nadaje łazience unikalny charakter

Aby odpowiednio wykonać te czynności należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu – niezbędnym elemencie łazienki, który odgrywa rolę tak znaczącą, jak miejsce umieszczenia umywalki, sedesu oraz wanny lub prysznica. Nieodpowiednio dobrane potrafi bowiem działać na nas silnie depresyjnie, dlatego warto inwestować w wyroby najwyższej jakości, które są gwarancją trwałości materiału oraz naszego zadowolenia z zakupu.

Skromne i intymne pomieszczenie, jakim jest łazienka, nabrało funkcjonalności, dlatego jego podstawową cechą jest unikalny charakter. Można o niego zadbać dobierając odpowiednie oświetlenie, które będzie przyjazne zarówno podczas wykonywania codziennych czynności, jak również w czasie gorącej, relaksującej kąpieli.

kinkiety

Zastosowanie kinkietów w sypialni i łazience

Ostatnio jednak można zauważyć pewien trend – wyodrębnienie przestrzeni na łazienkę bezpośrednio w sypialni. Takie nietypowe rozwiązanie cechuje się jednak wygodą i funkcjonalnością, a poza tym pozwala zaoszczędzić metraż w naszym mieszkaniu. W takim przypadku należy zadbać o spójność wystroju i umieścić w pobliżu łazienki oraz sypialni identyczne aranżacje oświetleniowe. Intymny i nastrojowy klimat w sypialni pozwala stworzyć oświetlenie składające się z kinkietów. Co ciekawe, takie samo rozwiązanie można zastosować również w łazience. Firma Astro Lighting stworzyła bowiem zestaw uszczelniający, który sprawia, że oprawy wytrzymują poziom wilgoci typowy dla łazienek. Dodatkową zaletą jest fakt, że można je zamontować w dowolnym miejscu, za wyjątkiem kabiny prysznicowej. Kinkiety dodają niezwykłej ekskluzywności wnętrzom i są ciekawą alternatywą dla droższych rozwiązań, jakimi są np. podświetlane lustra.

kinkiety

Przed planowaniem wystroju łazienki, a w szczególności jeżeli jest ona połączona bezpośrednio z sypialnią, warto zapoznać się z ofertą oświetlenia na stronie firmy AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA, która jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę wyrobów brytyjskiego producenta Astro Lighting.