Klocki LEGO od pokoleń są kochane przez wszystkie dzieci. Nic dziwnego więc, ze dla wielu rodziców zakup zestawu klocków LEGO jest często najlepszym pomysłem na sprawienie prezentu swojemu maluchowi. Obecnie w najlepszych sklepach z zabawkami znaleźć można wiele rodzajów klocków z różnych serii. W artykule odpowiadamy na pytanie, które obecnie są najpopularniejsze i z których każde dziecko na pewno bardzo się ucieszy.

Klocki LEGO Duplo

Nasz opis rozpoczynamy od klocków LEGO, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. LEGO Duplo charakteryzuje się dwa razy większym rozmiarem od zwykłych systemowych klocków LEGO innych serii, dzięki czemu zabawa nimi jest dla małych dzieci nie tylko łatwiejsza (większe klocki małym dzieciom jest łatwiej chwycić w dłonie), ale także bezpieczniejsza. Klocki LEGO Duplo charakteryzują się też radosną kolorystyką. Możliwość wybudowania dowolnych budowli czy pojazdów nie tylko daje dziecku wiele radości, ale też pomaga rozwijać w nim wyobraźnię!

Klocki LEGO Friends

Seria klocków LEGO Friends daje dużo radości przede wszystkim dziewczynkom. W tej serii LEGO dostępnych jest wiele modeli klocków, m.in. domki, sklepiki, ogródki, parki rozrywki, wyciągi narciarskie w zimowych kurortach, furgonetka z hot dogami oraz zwierzęta. Zabawa odbywa się wspólnie z bohaterkami serii, czyli z  piątką przyjaciółek:  Mią, Stephanie, Olivią, Emmą i Andreą. Wartość tych klocków jest tym większa, że obecnie są to jedyne zestawy klocków, które zostały stworzone z myślą o dziewczynkach.

Klocki LEGO Ninjago

Świat serialu Ninjago też z resztą jest niezwykle popularny wśród małych miłośników klocków LEGO. Obecnie w sklepach z zabawkami można kupić bardzo dużo modeli klocków LEGO Ninjago. Motywy z serialu nawiązują do kultury japońskiej, czyli do samurajów i walki ze złem. Bajki i stworzone w nawiązaniu do nich klocki są więc atrakcyjne przede wszystkim dla chłopców, choć oczywiście nie tylko. Seria klocków LEGO Ninjago cały czas z resztą się rozwija i w każdym roku do sklepów trafia dużo nowych zestawów, które powstają w celu odzwierciedlenia najpopularniejszych motywów, które pojawiają się w serialu.

LEGO City

Od wielu już lat nieprzerwanie ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się seria klocków LEGO City.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z zabawkami Kraina Zabawy, który prowadzi przede wszystkim sprzedaż zabawek przez Internet: Seria LEGO City jest bardzo popularna wśród dzieci dlatego, że daje dużo możliwości zabawy. Wśród zestawów City znajdują się różnego rodzaju budowle miejskie, np. budynek straży pożarnej, lotnisko czy komisariat policji, dużo pojazdów i samoloty. Zestawy LEGO City cała seria zabawek, które bez problemu można dobrać do wieku i aktualnych zainteresowań dziecka.

Lego Technic

Niezwykle popularną wśród dzieci serią klocków LEGO jest też LEGO Technic, czyli klocki, które dają bawiącym się nimi osobom możliwość samodzielnego skonstruowania ciekawych maszyn i pojazdów. Ta seria klocków jest stworzona o nieco starszych dzieciach. Najprostsze modele LEGO Technic są przeznaczone dla dzieci od 7 lat. Radość płynąca z zabawy modelami LEGO Technic bierze się stąd, że tworzone konstrukcje mogą mieć dołączone np. silniki i dzięki temu dziecko oprócz zabawy ma też możliwość poznawania zasad działania różnego typu maszyn.

Rate this post