Właściwie oświetlone wnętrza są przyjemne dla oka i funkcjonalne. Nie bez powodu pierwszy przychodzący do głowy pomysł stanowią lampy sufitowe. To właśnie wśród tego rodzaju oświetlenia można znaleźć lampy doskonale oświetlające pomieszczenia, a także modele, które można łączyć ze sobą w praktycznie i estetycznie prezentujące się zestawy gwarantujące dużą ilość światła we wnętrzu.

Plafony sufitowe

Plafony to lampy sufitowe doskonale sprawdzające się w swojej roli we wszystkich rodzajach pomieszczeń mieszkalnych. Wśród nowoczesnych modeli najpopularniejszym wyborem są modele wyposażone w żarówki LED. W tej postaci zapewniają nie tylko dużo światła, ale także są wydajne, a co za tym idzie, nie generują wysokich kosztów za energię elektryczną. Są sprawdzonym rozwiązaniem w mieszkaniach i domach, a także w obiektach użyteczności publicznej

Reflektory sufitowe

Oświetleniem niezajmującym dużo miejsca, jednak niezwykle efektywnym, są reflektory sufitowe. Proste w formie, zamontowane na listwach pojedynczo lub w większej liczbie, doskonale oświetlają pomieszczenia z uwagi na możliwość regulacji kąta padania światła. Przy pomocy reflektorów sufitowych we wnętrzu można stworzyć przytulną atmosferę, kierując światło na boki pomieszczenia, a tym samym uzyskując dekoracyjny efekt na ścianach.

Lampy wiszące

Wiszące lampy świetnie sprawdzają się w roli oświetlenia sufitowego dającego dużo światła. Ten rodzaj lamp najczęściej wykorzystywany jest w salonach, pokojach dziennych, jadalniach i kuchniach. Aby światło mogło docierać do najdalszych zakamarków wnętrza, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego klosza. W tym celu najlepsze są szklane klosze zapewniające nie tylko dużą ilość światła, ale również światło równomierne. Lampy z takim kloszem rozświetlają całe pomieszczenie, zarówno sufit i ściany, jak i podłogę. Kolejną zaletą wiszących lamp jest to, że w dużym pomieszczeniu można zamontować kilka takich modeli, rozmieszczając je w odpowiedniej od siebie odległości.

Żyrandole

Wbrew pozorom żyrandole najlepiej oświetlające pomieszczenia nie występują wyłącznie w klasycznej odsłonie z ozdobnymi kloszami i mnóstwem kryształków. Tego typu modele rzeczywiście świetnie sprawdzą się w klasycznie urządzonych przestrzeniach mieszkalnych. Do nowoczesnych wnętrz polecanym wyborem są lampy pająki, mające kilka ramion, często ruchomych, co pozwala skierować światło tam, gdzie jest ono potrzebne.

Jak doświetlić wnętrze?

Nawet najlepiej oświetlające wnętrza lampy sufitowe mogą wymagać wsparcia. Świetnie spisują się w realizacji swojego zadania, ale uzupełnione o dodatkowe źródła światła, tworzą z nim efektowną i praktyczną aranżację. Mowa tu o kinkietach, świetlnych punktach w podłodze, sufitowych oczkach czy oryginalnych lampach podłogowych, dodających wnętrzu przytulności. Chcąc wyposażyć wnętrze w dużą ilość światła, warto skorzystać z jeszcze jednego sprawdzonego pomysłu, który stanowią specjalne abażury z perforacjami, czyli dziurkami, przez które wydobywa się światło.

Rate this post